WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Mads Hansen

Wzmocnienie Kolejarza Opole. Pozyskali zawodnika Falubazu Zielona Góra

Dawid Borek
Dawid Borek
OK Kolejarz Opole pozyskał jeszcze jednego zawodnika na tegoroczne rozgrywki 2. Ligi Żużlowej. Mowa o Madsie Hansenie, który został wypożyczony do drugoligowca z Falubazu Zielona Góra.

Przed rokiem Mads Hansen podpisał dwuletni kontrakt z Falubazem. W minionym sezonie nie był w stanie przebić się do ligowego składu zielonogórzan, wobec czego pod koniec rozgrywek został wypożyczony do OK Kolejarza Opole. W 2. Lidze Żużlowej pokazał się z dobrej strony, w dwóch meczach zdobywając średnio 2,083 punktu na wyścig.

Po zakończeniu sezonu Falubaz stanął przed dylematem, co zrobić z perspektywicznym Duńczykiem. Początkowo zainteresowane jego osobą kluby odprawiano z kwitkiem, ale w końcu zapadła decyzja o ponownym wypożyczeniu Hansena do drugiej ligi, ponownie do OK Kolejarza. W Opolu spędzi nadchodzące rozgrywki.

Zobacz także: W Opolu podzielili pieniądze na sport. Wieloletnia dotacja dla Kolejarza Opole

"Dzisiaj do naszej drużyny OK Kolejarz Opole dołączył Mads Hansen. Zawodnik, którego mieliście okazję podziwiać w Opolu w poprzednim sezonie. Swoją waleczną jazdą w meczu z Rzeszowem i zdobytymi 13 punktami podbił serca opolskich kibiców. Mads zapowiedział swój udział w niedzielnej prezentacji" - poinformował na Facebooku Grzegorz Sawicki, prezes opolskiego klubu.

Hansen to 11. senior w kadrze OK Kolejarza na tegoroczny sezon. Oprócz niego, ważne kontrakty mają także: Ilja Czałow, Hubert Łęgowik, Denis Gizatullin, Richard Lawson, Bjarne Pedersen, Oskar Polis, Michał Szczepaniak, Christian Thaysen, Kevin Woelbert i Charles Wright.

Zobacz także: Dla Ryszarda Berezowskiego nie było straconych pozycji. Nie zdążył zostać mistrzem. Zginął w katastrofie

OK Kolejarz zainauguruje nowe rozgrywki 2. Ligi Żużlowej 30 lub 31 marca, domowym meczem z Power Duck Iveston PSŻ-em Poznań.

ZOBACZ WIDEO Ciekawe słowa Dudka o Pedersenie. Jeździli razem w parze i wygrywali 5:1

Czy Hansen będzie podstawowym żużlowcem OK Kolejarza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

    Pokaż więcej komentarzy (9)
    PRZEJDŹ NA WP.PL