Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mirosław JabłońskiWP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: Mirosław Jabłoński

Wyrównana kadra Car Gwarant Startu. Mirosław Jabłoński olbrzymią zagadką (taktyka)

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Na papierze kadra seniorska Car Gwarant Startu Gniezno na sezon 2019 prezentuje się bardzo wyrównanie. Trudno przewidzieć, jak będzie wyglądała piątka, która pojedzie w pierwszym meczu. Olbrzymią zagadką jest forma Mirosława Jabłońskiego.

Ubiegły sezon nie był najlepszym w wykonaniu Mirosława Jabłońskiego. Absolutnie go jednak nie skreślamy. Doświadczony zawodnik pieczołowicie przygotowuje się do tegorocznych rozgrywek, trenując między innymi na motocrossie. Po zeszłosezonowych zmaganiach trudno upatrywać w nim absolutnego pewniaka do składu, stąd też młodszego z braci zabrakło w naszym przewidywanym zestawieniu Car Gwarant Startu Gniezno. Musi wykazać się na treningach i podczas sparingów. 

Nie ma cienia wątpliwości - w 2018 roku Jabłoński spisywał się poniżej swoich możliwości. To zawodnik, który śmiało powinien być liderem pierwszoligowej drużyny. Nie chcemy go tłumaczyć, ale wiemy, że ze względu na sprawy prywatne nie zawsze miał czystą głowę. Mamy nadzieję, że w tym sezonie wychowanek Startu nie będzie musiał przejmować się kwestiami pozatorowymi.

Z mocnym Mirosławem Jabłońskim Start Gniezno mógłby być postrachem dla każdego ligowego przeciwnika. Niemniej także i bez niego skład Startu, przynajmniej ten seniorski, wygląda solidnie. W pierwszej stolicy Polski wielkie nadzieje wiążą z takimi zawodnikami jak chociażby Jurica Pavlic czy Adrian Gała. Oczekiwania kibiców są duże, bo ci jeźdźcy brylowali w poprzednim roku. Furory nie robili Andriej Kudriaszow czy Oskar Fajfer, ale wydaje się, że ten sezon powinien być dla nich zdecydowanie bardziej udany.

Czytaj także: Gdyby nie on, Start mógłby zniknąć na długie lata. Na popiołach zbudował solidny klub (analiza menedżerów)

ZOBACZ WIDEO Kołodziej i Dudek mówią o gigantycznych kosztach zawodników

Z roku na rok rozkręca się Oliver Berntzon. To już najwyższy czas, by Szwed pokazał, że faktycznie stać go na bycie mocnym ogniwem pierwszoligowego zespołu. Warunki fizyczne ma, a i walecznym charakterem skrada serca wielu kibiców. Jeżeli nie odpali, to w jego miejsce pewnie wskoczy wspominany Mirosław Jabłoński. W talii Rafaela Wojciechowskiego jest jeszcze perspektywiczny Frederik Jakobsen. Trudno jednak ocenić, czy przebije się do składu Startu. Szkoda jednak, by marnował się na ławce.

O juniorach Car Gwarant Startu Gniezno zostało już powiedziane i napisane chyba wszystko. Tutaj wielkiego wyboru nie ma. Kevin Fajfer i Damian Stalkowski są pewniakami do składu czerwono-czarnych. Jeżeli w trakcie sezonu nie odpali Mateusz Błażykowski lub reszta świty, to wspomniany duet nie powinien obawiać się o miejsce w ligowym zestawieniu. 

Przewidywany skład Car Gwarant Startu Gniezno na sezon 2019:
1. Oliver Berntzon
2. Jurica Pavlic
3. Adrian Gała
4. Andriej Kudriaszow
5. Oskar Fajfer
6. Kevin Fajfer
7. Damian Stalkowski

Czytaj także: Inne teksty autorstwa Mateusza Domańskiego

Autor na Twitterze:

Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy Mirosław Jabłoński wywalczy miejsce w składzie Car Gwarant Startu Gniezno?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

PRZEJDŹ NA WP.PL