WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Tomasz Gollob na turnieju piłkarskim.

Tomasz Gollob czwarty w kolejce do leczenia w Szwajcarii. Operacja może kosztować 4 miliony

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Jest szansa na to, że na przełomie kwietnia i maja Tomasz Gollob trafi do szwajcarskiej kliniki zajmującej się eksperymentalnym leczeniem polegającym na elektrycznej stymulacji rdzenia. Mistrz zdradził, że jest czwarty w kolejce.

Na piątkowej konferencji prasowej rozpoczynającej zgrupowanie ZOOleszcz Polonii BydgoszczTomasz Gollob zdradził w rozmowie z Expressem Bydgoskim, że szwajcarska klinika zajmująca się elektryczną stymulacją rdzenia wpisała go do kolejki do operacyjnego zabiegu. Mistrz świata przekazał, że jest w niej czwarty. W ręce szwajcarskich lekarzy (robią dwie operacje miesięcznie) może trafić na przełomie kwietnia i maja.

Gollob od wypadku na crossie, który zdarzył się w kwietniu 2017 roku, jest sparaliżowany od klatki piersiowej w dół. Porusza się na wózku. W drugiej połowie ubiegłego roku Tomasz przeszedł dwie operacje. Jedną było wszczepienie stymulatora, który zmniejszył bóle spastyczne. Drugą było usunięcie kamieni z woreczka żółciowego. Żużlowiec długo dochodził do siebie, a już za chwilę czeka go kolejny ogromny wysiłek, bo takim będzie zabieg polegający na umieszczeniu generatora impulsów w rdzeniu. Tomasz na tydzień przed będzie się musiał zjawić w szwajcarskiej klinice.

Czytaj także: Milioner pomoże Polonii i Gollobowi

Metoda, którą profesor Marek Harat (opiekuje się Gollobem) nazywa programem badawczym, pomogła już trzem mężczyznom. Jest nadzieja, że w przypadku Tomasza stanie się tak samo. Zresztą profesor dał zielone światło Gollobowi, powiedział, że powinien spróbować tej metody. Jeśli do tego dojdzie, będzie to kosztować 4 miliony złotych.

ZOBACZ WIDEO Majewski: Tomek Gollob budzi się do życia

Pieniądze się znajdą. Trochę ich uzbierano dla Golloba w przeróżnych akcjach charytatywnych. Pomóc mają przyjaciele. Dodatkowym wsparciem będzie dochód z 3-letniej umowy z Krzysztofem Grządzielem. Gollob został ambasadorem marki wody mineralnej Selenka. Część dochodu z każdej sprzedanej butelki pójdzie na jego leczenie.

Czytaj także: Koniec wielkiej kasy. Golloba nikt nie przebijeKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

na Facebooku.

Komentarze (19):

    Pokaż więcej komentarzy (16)
    PRZEJDŹ NA WP.PL