Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomasz Gollob na turnieju piłkarskim WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Tomasz Gollob na turnieju piłkarskim.

Tomasz Gollob czwarty w kolejce do leczenia w Szwajcarii. Operacja może kosztować 4 miliony

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Jest szansa na to, że na przełomie kwietnia i maja Tomasz Gollob trafi do szwajcarskiej kliniki zajmującej się eksperymentalnym leczeniem polegającym na elektrycznej stymulacji rdzenia. Mistrz zdradził, że jest czwarty w kolejce.

Na piątkowej konferencji prasowej rozpoczynającej zgrupowanie ZOOleszcz Polonii BydgoszczTomasz Gollob zdradził w rozmowie z Expressem Bydgoskim, że szwajcarska klinika zajmująca się elektryczną stymulacją rdzenia wpisała go do kolejki do operacyjnego zabiegu. Mistrz świata przekazał, że jest w niej czwarty. W ręce szwajcarskich lekarzy (robią dwie operacje miesięcznie) może trafić na przełomie kwietnia i maja.

Gollob od wypadku na crossie, który zdarzył się w kwietniu 2017 roku, jest sparaliżowany od klatki piersiowej w dół. Porusza się na wózku. W drugiej połowie ubiegłego roku Tomasz przeszedł dwie operacje. Jedną było wszczepienie stymulatora, który zmniejszył bóle spastyczne. Drugą było usunięcie kamieni z woreczka żółciowego. Żużlowiec długo dochodził do siebie, a już za chwilę czeka go kolejny ogromny wysiłek, bo takim będzie zabieg polegający na umieszczeniu generatora impulsów w rdzeniu. Tomasz na tydzień przed będzie się musiał zjawić w szwajcarskiej klinice.

Czytaj także: Milioner pomoże Polonii i Gollobowi

Metoda, którą profesor Marek Harat (opiekuje się Gollobem) nazywa programem badawczym, pomogła już trzem mężczyznom. Jest nadzieja, że w przypadku Tomasza stanie się tak samo. Zresztą profesor dał zielone światło Gollobowi, powiedział, że powinien spróbować tej metody. Jeśli do tego dojdzie, będzie to kosztować 4 miliony złotych.

ZOBACZ WIDEO Majewski: Tomek Gollob budzi się do życia

Pieniądze się znajdą. Trochę ich uzbierano dla Golloba w przeróżnych akcjach charytatywnych. Pomóc mają przyjaciele. Dodatkowym wsparciem będzie dochód z 3-letniej umowy z Krzysztofem Grządzielem. Gollob został ambasadorem marki wody mineralnej Selenka. Część dochodu z każdej sprzedanej butelki pójdzie na jego leczenie.

Czytaj także: Koniec wielkiej kasy. Golloba nikt nie przebijeTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

na Facebooku.

Komentarze (19):

 • steven Zgłoś
  K...a zarobił miliony i dalej zarabia a wy kase na niego zbieracie!!! dajcie te pieniążki na dzieci chore a nie na kogo ś kto niby chory i biedny a obok klub kupuje i inwestuje?! czy to
  Czytaj całość
  normalne?
  • POMOC DLA OLKA Zgłoś
   Oby się udała operacja, bo daje to nadzieje innym. Sam uczę się chodzić.
   • undisputed Zgłoś
    Coś napiszę tak szczerze bez wulgarnych opinii. Szanuję Pana Tomasz za osiągnięcia ..... za te emocje jakie nam dawał w GP, był jedynym Polakiem w tej elicie. Wielki szacunek. Naprawdę
    Czytaj całość
    uważam że to jest sport dla ludzi bogatych i z jajami. Jak się dowiedzialem o tym wypadku... byłem w szoku... nie wierzyłem w to że to on... nazwisko Gollob... nie ma znaczenia dla jakiego klubu robił wyniki ale dla mnie to jedyna najlepsza i najweksza legenda Naszego kraju w tym sporcie kosztem wszystkiego..... Wjechał tam gdzie nikt by się nie odważył.... sylwetka na motorze, sponsor główny Lech.... na motorze (lata 90 te). ehhh były emocje. Gówniarze tego nie pamiętaj a większość z nich na świecie nie było, a nawet w planach!!!. a teraz mają najwięcej do powiedzenia! Po upadku wielkie akcje finansowe, pomoc itd. Ludzie pomagali i wysyłali kasę są tacy co słali bo pare tysięcy na leczenie i rehabilitację. Fajnie że Polacy potrafią pomóc ale.... kurwice mnie bierze a dowiaduję się Pan Gollob kupuje klub.... na dobitkę zamawia leczenie w Szwajcarii które kosztuje krocie!!!! cieszę się ze jest szansa na to aby pan Tomasz zaczął życ podobnie tak jak my lecz wkurw mnie bierze i niesmak na to że robią akcje, bale charytatywne a tu nagle jest kasa na kupno klubu żużlowego.... leczenie w Szwajcarii. To jest prawie 10baniek!!!!! kuźwa!!!! czegoś tu nie jarzę. W dupie mam hejterów i krytyków. zrozumiem pomoc ludziom biednym, na prawdę bardzo potrzebującym..... Nie nie... ja tego nie kupuję. Życzę Panu Gollobowi dużo zdrowia i powrotu do sprawności!! z całego serca!!! ale pewnych spraw nie toleruję panie Tomku. Mam żal do pana bo pana stać na wspólnika klubowego na leczenie za Granicą a ludziom proponujecie pomoc..... wolę dać 10tyś na chore dziecko,....niż dla pana! Przepraszam ale serce się kraja bo są bardziej potrzebujący niż pan. Szacun za to co pan dla sportu tego zrobił, dla nas dla kibców ale takie postepowanie jest złe. Będąc w tym sporcie jednym z najlepiej zarabiających. Proszę admina aby tego nie usuwał!!! Życzę zdrowia ale pewne sprawi mi się nie podobają.
    Wszystkie komentarze (19)

    Komentarze (19)

    ×
     Wszystkie komentarze (19)
     PRZEJDŹ NA WP.PL