Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk Rolnicki w meczu Unia Tarnów - Włókniarz WP SportoweFakty / Paweł Wilczyński / Na zdjęciu: Patryk Rolnicki w meczu Unia Tarnów - Włókniarz

Kulisy transferu Patryka Rolnickiego. Unia nie oddała go, żeby zarobić

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Patryk Rolnicki opuścił Unię Tarnów i przeniósł się do Grudziądza. Niektórzy twierdzą, że odszedł, bo działacze chcieli na nim zarobić, żeby załatać dziurę w budżecie. - To wszystko nie ma nic wspólnego z prawdą - zapewnia prezes.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Sezon 2019 będzie dla Patryka Rolnickiego ostatnim w gronie juniorów. Szef tarnowskiego klubu Łukasz Sady bardzo żałuje, że zawodnik nie spędzi go w Tarnowie. - Zależało mi na jego zatrzymaniu. Rozmawialiśmy o tym bardzo długo - przyznaje w rozmowie z naszym prezes.

Rolnicki nie dał się jednak przekonać, choć w klubie zapewniają, że robili w tej sprawie, co mogli. - Zawodnik i jego ojciec przez cały czas podnosili jeden koronny argument. Bardzo chcieli przejechać ostatni rok juniorski w najwyższej klasie rozgrywkowej. Nawet dobre oferty finansowe z naszej strony nie były w stanie tego zmienić - wyjaśnia Sady.

Zobacz także: Unia Tarnów bez szóstego seniora. Transferu nie będzie

Unia Tarnów na transferze Rolnickiego zarobiła. MRGARDEN GKM będzie musiał zapłacić tarnowianom ekwiwalent za wyszkolenie żużlowca. Kiedy ta informacja wyszła na jaw, od razu pojawiły się sugestie, że działacze wytransferowali żużlowca do Grudziądza celowo. Jego odejście miało pozwolić na zasypanie dziury w budżecie.

Zobacz także: Mateusz Cierniak może łatać wszystkie dziury

- Wcale nie było tak, że wytransferowaliśmy zawodnika, żeby łatać dziury w budżecie. Ekwiwalent za niego wprawdzie otrzymaliśmy, ale nie w tym kierunku szły nasze rozmowy. Intencje były zupełnie inne. Chcieliśmy go zatrzymać. Tak samo jak Kubę Jamroga - podsumowuje prezes Sady.

ZOBACZ WIDEO Piątek jak maszyna! Kolejny gol Polaka w barwach Milanu! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]


Czy Patryk Rolnicki będzie wzmocnieniem dla GKM-u?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.
PRZEJDŹ NA WP.PL