WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Instagram / kworyn22 / Na zdjęciu: Kacper Woryna podczas treningu w Hiszpanii

Social Speedway 2.0: Żużlowcy kibicują Robertowi Kubicy... I naśladują kierowcę Williamsa

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Powrót Roberta Kubicy do Formuły 1 budzi nie lada emocje. W zeszłym tygodniu kierowca Williamsa otrzymał wsparcie od polskich żużlowców, którzy pojawili się na trybunach toru Catalunya podczas przedsezonowych testów.

Od poniedziałku do czwartku w Barcelonie trwała pierwsza tura przedsezonowych testów Formuły 1, w których udział brał Robert Kubica. Los chciał, że w tych dniach w rejonie Katalonii znajdowało się sporo żużlowców, którzy korzystali tam ze słońca i odbywali treningi na crossie.

Gdy pojawiła się możliwość zobaczenia w akcji kierowcy Williamsa, swoje plany odpowiednio dostosowali m. in. żużlowcy Fogo Unii Leszno, którzy dość licznie stawili się na testach F1.

W Katalonii przebywał też Kacper Woryna, który nie odmówił sobie okazji, aby wybrać się na testy królowej motorsportu. Zawodnika ROW-u Rybnik z Kubicą łączy jeden fakt - pasja do treningów na rowerze. Dlatego też w minionych dniach 22-latka można było spotkać w akcji na krętych drogach Katalonii. W takiej formie mógłby rzucić wyzwanie kierowcy Williamsa!

Na rower, przy okazji pobytu w Katalonii, postawił też Piotr Pawlicki. Co ciekawe, w ostatnich dniach Kubica nagrywał w tych rejonach sceny dla nowego serialu Netliksa, poświęconego F1. Może Pawlicki załapał się do jednej ze scen?

O odpowiedni przebieg na rowerze dba też Bartosz Zmarzlik, choć w przypadku zawodnika Cash Broker Stali Gorzów mamy do czynienia z treningami w znacznie niższych temperaturach.


Polskich kibiców z pewnością interesuje, co dzieje się u Grega Hancocka. Spokojnie. Amerykanin nadal nie podpisał kontraktu w Polsce. Postanowił też nieco zmienić rodzaj aktywności. Postawił na snowboard z rodziną.

Wyświetl ten post na Instagramie.

I’m keepin em young! My 4 sons.

Post udostępniony przez Greg Hancock (@greghancock45)

Podobną aktywność wybrał Andrzej Lebiediew. Tyle że znacznie bliżej domu, bo w Austrii.

Wyświetl ten post na Instagramie.

.

Post udostępniony przez Andžejs Lebedevs (@andzejlebedev1)

Na odpoczynek z rodziną postawił też Niels Kristian Iversen. Dla Duńczyka to jedne z ostatnich momentów, kiedy może w pełni oddać się najbliższym, bo już lada moment ma wznowić treningi po przerwie zimowej.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Juventus wymęczył zwycięstwo. Dobry mecz Skorupskiego! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]Kup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy zamierzasz śledzić F1 ze względu na powrót Roberta Kubicy do stawki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL