WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Instagram / kworyn22 / Na zdjęciu: Kacper Woryna podczas treningu w Hiszpanii

Social Speedway 2.0: Żużlowcy kibicują Robertowi Kubicy... I naśladują kierowcę Williamsa

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Powrót Roberta Kubicy do Formuły 1 budzi nie lada emocje. W zeszłym tygodniu kierowca Williamsa otrzymał wsparcie od polskich żużlowców, którzy pojawili się na trybunach toru Catalunya podczas przedsezonowych testów.

KUP bilet na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Od poniedziałku do czwartku w Barcelonie trwała pierwsza tura przedsezonowych testów Formuły 1, w których udział brał Robert Kubica. Los chciał, że w tych dniach w rejonie Katalonii znajdowało się sporo żużlowców, którzy korzystali tam ze słońca i odbywali treningi na crossie.

Gdy pojawiła się możliwość zobaczenia w akcji kierowcy Williamsa, swoje plany odpowiednio dostosowali m. in. żużlowcy Fogo Unii Leszno, którzy dość licznie stawili się na testach F1.

W Katalonii przebywał też Kacper Woryna, który nie odmówił sobie okazji, aby wybrać się na testy królowej motorsportu. Zawodnika ROW-u Rybnik z Kubicą łączy jeden fakt - pasja do treningów na rowerze. Dlatego też w minionych dniach 22-latka można było spotkać w akcji na krętych drogach Katalonii. W takiej formie mógłby rzucić wyzwanie kierowcy Williamsa!

Na rower, przy okazji pobytu w Katalonii, postawił też Piotr Pawlicki. Co ciekawe, w ostatnich dniach Kubica nagrywał w tych rejonach sceny dla nowego serialu Netliksa, poświęconego F1. Może Pawlicki załapał się do jednej ze scen?

O odpowiedni przebieg na rowerze dba też Bartosz Zmarzlik, choć w przypadku zawodnika Cash Broker Stali Gorzów mamy do czynienia z treningami w znacznie niższych temperaturach.


Polskich kibiców z pewnością interesuje, co dzieje się u Grega Hancocka. Spokojnie. Amerykanin nadal nie podpisał kontraktu w Polsce. Postanowił też nieco zmienić rodzaj aktywności. Postawił na snowboard z rodziną.

Wyświetl ten post na Instagramie.

I’m keepin em young! My 4 sons.

Post udostępniony przez Greg Hancock (@greghancock45)

Podobną aktywność wybrał Andrzej Lebiediew. Tyle że znacznie bliżej domu, bo w Austrii.

Wyświetl ten post na Instagramie.

.

Post udostępniony przez Andžejs Lebedevs (@andzejlebedev1)

Na odpoczynek z rodziną postawił też Niels Kristian Iversen. Dla Duńczyka to jedne z ostatnich momentów, kiedy może w pełni oddać się najbliższym, bo już lada moment ma wznowić treningi po przerwie zimowej.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Juventus wymęczył zwycięstwo. Dobry mecz Skorupskiego! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy zamierzasz śledzić F1 ze względu na powrót Roberta Kubicy do stawki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL