Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcin Janik, Ireneusz Nawrocki WP SportoweFakty / Marcin Inglot / Na zdjęciu: Marcin Janik, Ireneusz Nawrocki.

W PZM już nikt nie czeka na Stal. Polsat i Nice nie obcięły kasy, można jechać

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Pięć tygodni temu prezes Stali Rzeszów Ireneusz Nawrocki był u prezesa PZM Michała Sikory z prośbą o ponowne otwarcie procesu licencyjnego dla jego klubu. Przekonywał, że zaraz spłaci długi. Tak się nie stało, ale PZM już nie czeka na Stal.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Minęło pięć tygodni od spotkania prezesa Stali Rzeszów Ireneusza Nawrockiego z prezesem PZMMichałem Sikorą. Działacz wyrzuconego z ligi za długi klubu poprosił o rozmowę, bo chciał przeprosić i wybłagać danie mu drugiej szansy. Zapewniał, że w ciągu tygodnia spłaci długi i napisze wniosek. Usłyszał, że nikt mu tego nie zabroni, a jeśli faktycznie zapłaci, to pewnie Zespół ds. Licencji pochyli się raz jeszcze nad sprawą Stali.

Po tygodniu od spotkania nic do PZM nie wpłynęło. Po miesiącu też nie, choć od osób związanych ze Stalą słyszymy, iż prezes Nawrocki zapewnia ich, że nadal walczy o to, by klub mógł pojechać w Nice 1.LŻ. Problem w tym, że w związku nikt już prezesowi Stali nie wierzy i nikt też na niego nie czeka. Nie ma powodu, tym bardziej że udało się załatwić z Polsatem Sport i firmą Nice, sponsorem tytularnym, że nie będzie renegocjacji podpisanych z tymi podmiotami umów. PZM nie będzie musiał zwracać części pieniędzy, w związku z tym, że w Nice 1.LŻ pojedzie siedem, zamiast ośmiu drużyn.

Czytaj także: Nawrocki walczy już tylko o odzyskanie tego, co włożył

Swoją drogą, to bardzo ciekawe są te zapowiedzi prezesa Nawrockiego, że jeszcze nie złożył broni. W PZM ironizują, że przecież nie będą na niego czekali do świąt Bożego Narodzenia. Po pięciu tygodniach od spotkania z prezesem Sikorą, Nawrocki nie załatwił ani jednego tematu z całej długiej listy finansowych zaległości. Nikt nie został spłacony, nie udało się też zawrzeć żadnego porozumienia. Przynajmniej w związku nic o tym nie wiedzą.

Warto przypomnieć, że na liście tych, którzy oczekują na kasę od Nawrockiego, są nie tylko Urząd Skarbowy i ZUS, ale i też miasto Rzeszów, żużlowcy, osoby funkcyjne i kibice. Tym ostatnim prezes dotąd nie zwrócił za kupione karnety na sezon 2019. Niby mówi, że zrobi to, jak już wyczerpie wszystkie możliwości odwoławcze. Tyle tylko, że dla pechowych nabywców oznacza to, iż mogą czekać w nieskończoność.

ZOBACZ WIDEO Ważna rola ojców w żużlowych teamach. Zmarzlik i Janowski zdradzają szczegóły

Czy wierzysz w to, że Stal jeszcze zapłaci długi i zgłosi się do rozgrywek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (15):

 • RECON_1 Zgłoś
  Będą jajca jak za rok stał się zgłosi do 2 ligi z nawrockim:)
  • sympatyk żu-żla Zgłoś
   Jeżeli Nawrocki miał by kasę lub miała nadejść za jakieś płatności do jego firmy.Dawno by spłacił tą kasę za którą wisi do tej kasy przeczepiła się centrala.Nawrocki kasą nie
   Czytaj całość
   świeci było wiadomo po tym wekslu dla wdowej .Wszystko możliwe że teraz Nawrocki ćmi wszystkich wkoło aby wyciągnąć kasę ,którą włożył. Nie wiem czy coś z tego temu panu wyjdzie.
   • hmm Zgłoś
    ostaf a co z wdową po Jędrzejaku ?! Spłacona ? Bo na twojej liście Jej nie ma.. ?!?
    Wszystkie komentarze (15)

    Komentarze (15)

    ×
     Wszystkie komentarze (15)
     PRZEJDŹ NA WP.PL