Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mikkel Michelsen WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Mikkel Michelsen

Mikkel Michelsen z biegiem sezonu w Nice 1 LŻ! (wideo)

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
W piątek w PTAK Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy odbędzie się gala z okazji 5-lecia Nice 1. Ligi Żużlowej. Poznaliśmy już pierwszego laureata. Mikkel Michelsen został uznany autorem najlepszego wyścigu w Nice 1. Lidze Żużlowej w sezonie 2018.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Kapituła w składzie: Piotr Szymański, Marcin Kuźbicki (Eleven Sports) oraz Wojciech Jankowski (Nice Polska) uznała jednogłośnie pogoń Mikkela Michelsena w meczu Speed Car Motoru Lublin ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk (wyścig nr 10) za najlepszy bieg sezonu.

Duńczyk popełnił błąd w rozegraniu pierwszego łuku i praktycznie przez pełen dystans czterech okrążeń gonił prowadzącą dwójkę gospodarzy: Roberta Lamberta i Sama Mastersa. Ostatecznie dzięki niesamowitym szarżom Michelsen przedarł się na prowadzenie i zdobył 3 punkty dla swojej drużyny.

Wiadomo także, którzy zawodnicy zostali nominowani do nagrody zawodnika 5-lecia Nice 1 LŻ. W trakcie gali wyróżnionych zostanie 20 najlepszych zawodników w Nice 1. Lidze Żużlowej w latach 2014-2018 (czyli od momentu, w którym podpisano umowę na sponsoring tytularny ligi przez Nice Polska, a także scentralizowano prawa telewizyjne).

Przeczytaj także: Bogdan Ciupak. Cichy specjalista od dysz. Marcin Majewski miał wypieki po jego transferze

Jednymi z faworytów do wygrania tej kategorii wydają się reprezentanci Lokomotive Daugavpils, którzy dwukrotnie w latach 2015-2016 wygrywali rywalizację ligową na zapleczu Ekstraligi. Z pewnością na wysokie miejsca mogą liczyć też doświadczeni polscy zawodnicy: bracia Szczepaniakowie, Robert Miśkowiak, Norbert Kościuch czy Dawid Lampart.

Dodatkowo w trakcie gali wręczone zostaną także 2 nagrody specjalne. Gala 5-lecia Nice 1. Ligi Żużlowej będzie jedną z imprez towarzyszących największym w Polsce targom motocyklowym Warsaw MotorCycle Show. Udział w gali będzie możliwy także dla wszystkich osób, które odwiedzą to wydarzenie targowe. Organizatorzy z PTAK Warsaw EXPO spodziewają się nawet jeszcze większej liczby zwiedzających niż w ubiegłym roku (60 tysięcy osób w 3 dni!).

Przeczytaj także: Rezerwowi na start! Kogoś poniosła fantazja (felieton)

Żużlowe imprezy towarzyszące Warsaw MotorCycle Show (piątek, 1.03.2019 r.)
14:00 stoisko Nice - Otwarcie wernisażu zdjęć żużlowych Łukasza Trzeszczkowskiego
14:10 stoisko Nice - Otwarcie wystawy motocykli żużlowych we współpracy z Speedway Nostalgia
14:30 na scenie głównej - Prezentacja "Nice dla fanów motocyklizmu"
15:00 na scenie głównej - Gala 5-lecia Nice 1.Ligi Żużlowej

Wcześniej w siedzibie Nice Polska odbędzie się spotkanie wyróżnionych zawodników oraz działaczy klubowych.

ZOBACZ WIDEO Ofiara: Motor może rywalizować z GKM-em o utrzymanie

Czy Mikkel Michelsen zasłużenie wygrał w kategorii "bieg sezonu"?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL