Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Unia Tarnów - Falubaz Grzegorz Zengota na prowadzeniu WP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Unia Tarnów - Falubaz. Grzegorz Zengota na prowadzeniu

Zengota wrócił do Polski. Znamy już termin drugiej operacji żużlowca Motoru

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
- Na środę Grzegorz Zengota ma zaplanowaną drugą operację kontuzjowanej nogi - mówi nam Jakub Kępa, prezes Speed Car Motoru Lublin o żużlowcu, który w wypadku na crossie w Hiszpanii złamał prawą nogę.

W piątek Grzegorz Zengota trenował w Hiszpanii na crossie. W trakcie jednego z przejazdów upadł tak nieszczęśliwie, że złamał kość piszczelową i strzałkową prawej nogi. Doznał też kontuzji kostki. W sobotę zawodnik Speed Car Motoru Lublin przeszedł zabieg w specjalistycznej klinice w Barcelonie. Już wtedy było jednak wiadomo, że na tym się nie skończy, że będzie potrzebna druga operacja. Już wiemy, że dojdzie do niej w środę.

Zengota wrócił w poniedziałek do Polski i zameldował się w klinice działającej pod egidą Legii Warszawa. Po konsultacjach z lekarzami ustalono termin drugiego zabiegu połamanej nogi. W kolejnych dniach należy się spodziewać informacji dotyczących rehabilitacji oraz tego, jak długo ona potrwa. Na razie nikt nie jest w stanie powiedzieć, kiedy Zengota wróci na tor.

Czytaj także: Motocross zbiera swoje żniwo

30-latka ponad wszelką wątpliwość zabraknie w pierwszych kolejkach. Prezes Motoru Jakub Kępa już jednak zapowiedział, że nie będzie szukał zastępstwa, bo na rynku nie ma dobrych krajowych zawodników. Szansę dostaną Dawid Lampart i Paweł Miesiąc. W odwodzie będzie czekał rezerwowy Robert Lambert.

Jakby nie spojrzeć Motor będzie w niezbyt komfortowej sytuacji, bo Grigorij Łaguta, którego niedawno pozyskano, także dołączy do zespołu w połowie maja. Dopiero wtedy będzie mógł podpisać kontrakt. Nie mógł tego zrobić w styczniowym oknie transferowym, bo wtedy wciąż obowiązywała go kara zawieszenie za doping.

ZOBACZ WIDEO Będzie zz-tka za Joannę Cedrych? Co z Tomaszem Dryłą?

Czy Miesiąc i Lampart zastąpią godnie Zengotę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (23):

Wszystkie komentarze (23)

Komentarze (23)

×
    Wszystkie komentarze (23)
    PRZEJDŹ NA WP.PL