Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Victor PalovaaraWP SportoweFakty / Ilona Jasica / Na zdjęciu: Victor Palovaara

Newcastle Diamonds buduje skład. Nie tylko Palovaara znalazł się za burtą

Bartłomiej Florek
Bartłomiej Florek
Sobotnie popołudnie okazało się pechowe dla fanów Newcastle Diamonds, bowiem działacze tego klubu zakończyli współpracę z Victorem Palovaarą. Okazało się, że Szwed nie jest jedynym zawodnikiem, który opuścił szeregi Diamentów.

Przypomnijmy, że 25-letni zawodnik w minioną sobotę otrzymał SMS-a ze strony działaczy klubu z Newcastle, w którym został poinformowany o tym, iż nie znajdzie się w składzie tego zespołu na sezon 2019

CZYTAJ TAKŻE: Zengota wrócił do Polski. Znamy już termin drugiej operacji żużlowca Motoru

Poza szwedzkim żużlowcem z Newcastle Diamonds pożegnał się Nike Lunna, który nadal odczuwa skutki ubiegłorocznej kontuzji. Fin osobiście poinformował promotorów o swojej decyzji. Rezygnacja Lunny z jazdy na brytyjskich torach zmusiła do zmian personalnych, wskutek których ucierpiał Szwed.

- Wiadomość ze strony Nike'a okazała się dla nas wielkim ciosem, jednak dziękujemy naszemu byłemu już zawodnikowi za szczerość i życzymy wszystkiego dobrego na dalszej drodze kariery. Sytuacja ta zmusiła nas do tego, aby szukać zastępstw za Lunnę. Aby nasz skład spełnił wymogi regulaminowe - musieliśmy też zakończyć współpracę z Victorem. Nie była to łatwa decyzja z naszej strony, jednak uznaliśmy ją za słuszną - mówi Martin Phillips, jeden z promotorów zespołu z Newcastle.

ZOBACZ WIDEO Polacy w Serie A: "Piotr Zieliński w reprezentacji i w klubie, to zupełnie inny piłkarz"

Tym samym w składzie "Diamentów" pozostały dwa wolne miejsca. Jedno z nich zajął Steve Worrall. Reprezentant Wielkiej Brytanii pierwotnie w rozgrywkach Championship miał startować dla Workington Comets, jednak w styczniu działacze "Komet" zdecydowali o wycofaniu zespołu z rozgrywek. Tym samym Brytyjczyk stał się wolnym zawodnikiem i przez blisko dwa miesiące był wolnym zawodnikiem. Niespełna 28-letni zawodnik będzie ponadto startował dla Belle Vue Aces na torach Premiership.

CZYTAJ TAKŻE: Łukasz Kuczera: W obronie tych, co jeżdżą na motocrossie. To też forma treningu (komentarz)

W najbliższym czasie powinniśmy poznać nazwisko siódmego zawodnika, który uzupełni skład ekipy z hrabstwa Tyne and Wear. Wcześniej umowy podpisali: Matthew Wethers, Max Clegg, Thomas Joergensen, Lasse Bjerre i Daniel Phillips.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Steve Worrall będzie liderem Newcastle Diamonds?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL