Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jonas Seifert-SalkWP SportoweFakty / Łukasz Wilk / Na zdjęciu: Jonas Seifert-Salk

Wybrzeże wpuści na tor zawodników z innych klubów. Pierwszy trening już w czwartek

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
W najbliższych dniach mają się rozpocząć treningi w Gdańsku. Tadeusz Zdunek podobnie jak w ubiegłym sezonie nie widzi przeszkód w obecności zawodników innych klubów. Tylko bezpośredni rywale będą musieli znaleźć inne miejsce do treningów.

W Gdańsku założono już dmuchane bandy. Pogoda była tej zimy wyjątkowo łagodna i dlatego nad morzem czekają na wyjazd na tor. - Zaczynają się pierwsze treningi i sezon. Prawdopodobnie polscy zawodnicy na tor wyjadą już w najbliższy czwartek. Tor cały czas jest przygotowywany do startu, jednak kluczowa jest tutaj aura. Nie chcemy wyjechać, rozwalić toru i czekać kolejne dwa tygodnie na następny trening. Wszystko musi być robione z głową - powiedział Tadeusz Zdunek, prezes gdańskiego klubu.

Aura sprawia, że nie powinno być tym razem problemów z odpowiednim przygotowaniem do sezonu. - Ten rok ze względu na pogodę powinien być normalny i liczę na to, że wszystkie kluby będą mogły trenować u siebie. Ubiegły rok był dużo bardziej specyficzny. Można było trenować praktycznie tylko u nas i otworzyliśmy bramy stadionu. Jeździli u nas zawodnicy z Daugavpils, Tarnowa, Zielonej Góry oraz Rzeszowa i nikomu nie ograniczaliśmy treningów. Braliśmy tylko zwrot za metanol - przypomniał Zdunek.

Janusz Ślączka trenerem Stali Rzeszów. Zobacz więcej!

Również tym razem w Gdańsku będzie można się spodziewać gości na treningach. - Nie robimy problemów zawodnikom klubów z PGE Ekstraligi i z PLŻ 2. Ze względów sportowych, tym razem zawodnicy z Nice 1.LŻ nie będą mogli korzystać z naszego obiektu. Szczerze mówiąc nie było nawet zapytań ze strony rywali. Zamykać się na wszystkich nie chcemy. Klub z Torunia w ostatnich latach nie wpuszczał nikogo, niezależnie od ligi, w której startowali. To było niepoważne - stwierdził prezes Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Finansowy kaganiec Unii Tarnów. Zobacz więcej!

Podczas treningów punktowanych, fani znad morza będą mogli zobaczyć na torze wielu zawodników Zdunek Wybrzeża. - My mamy szeroką kadrę i chciałbym, by wszyscy zostali sprawdzeni przez trenera. Mamy wielu zawodników w drużynie i wielu z nich, tacy jak Jonas Seifert-Salk, Joel Kling, Adrian Cyfer czy nawet Krystian Pieszczek muszą udowodnić, że są na wysokim poziomie. Nie ma świętych krów, którzy mają zapewnione miejsce w składzie. To młodzi, ambitni zawodnicy i to rozumieją, że trzeba się pokazać, by jeździć - podsumował Tadeusz Zdunek.

ZOBACZ WIDEO Kołodziej i Dudek mówią o gigantycznych kosztach zawodników

Czy Wybrzeże postępuje słusznie wpuszczając na tor wszystkich zawodników poza tymi startującymi w Nice 1.LŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL