Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Remont toru w Krośnie WP SportoweFakty / Michał Krupa / Remont toru w Krośnie.

Wilki Krosno naprawiają tor, bo poprzednia ekipa dosypała bazaltu

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
W Krośnie wielki remont toru pod okiem GKSŻ. Już jesienią 2018 roku działacze żużlowej centrali zwrócili uwagę, że nawierzchnia zawiera za dużo bazaltu. Został on dosypany 2 lata temu przez KSM. Teraz Wilki naprawiają błąd poprzedników.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Od prawie dwóch tygodni trwa remont toru w Krośnie. Dosypywany jest granit. Nowy materiał musi być dobrze przemieszany ze starym. Chodzi o to, by jakoś zatuszować nadmiar bazaltu. Ten został wysypany dwa lata temu, kiedy klub występował pod szyldem KSM Krosno. W GKSŻ słyszymy, że działacze KSM z premedytacją dosypali wówczas bazaltu, choć w rozmowach z nimi zaklinali się, że rzucają na tor granit. Tamta akcja zepsuła tor.

Bazalt przeszkadza, bo zawiera sporą ilość dużych kamyczków. Utrudniają one jazdę. Podobny problem miała świeżo po oddaniu toru na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu Betard Sparta. Przez duże kamyczki, które w trakcie zawodów odsypywały się na zewnętrzną żużlowcy po tej części toru, jeździli jak na rolkach.

Czytaj także: Bogdan Ciupak. Marcin Majewski miał wypieki po jego transferze

Przy tym każdy błąd w przygotowaniu nawierzchni skutkował wówczas tym, że nie było widowiska, bo po szerokiej nie dało się wyprzedzać. Nie sposób nie wspomnieć też o tym, że takim dużym kamyczkiem może oberwać kibic. Kto dostał, ten wie, że boli.

ZOBACZ WIDEO Majewski: Tomek Gollob budzi się do życia

Wszystko, co Wilki robią obecnie na torze w Krośnie, odbywa się pod kuratelą PZM. Leszek Demski, szef sędziów i weryfikator torów, z tego w Krośnie pobrał próbki do zbadania. Właśnie stąd wiadomo o nadmiarze bazaltu. Po dosypce i przemieszaniu większe kamyczki mają jednak zniknąć i już nie będzie problemów. Można natomiast mieć nadzieję, że będą atrakcyjne widowiska.

Czytaj także: Społecznicy są w Polsce niszczeni i pomawiani

Czy remont toru wpłynie na poprawę widowisk w Krośnie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL