Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Ilona Jasica / Na zdjęciu: Claus Vissing i Ernest Koza

W Krakowie nie będzie walkowerów. Znaleźli kolejnych dwóch juniorów. Jeden przyjdzie z PGE Ekstraligi

Kamil Hynek
Kamil Hynek
Na niespełna miesiąc przed startem rozgrywek ligowych w składzie Speedway Wandy Kraków wciąż widnieje nazwisko tylko jednego zawodnika młodzieżowego - Kacpra Koniecznego. Trener Stanisław Burza uspokaja, że taki stan rzeczy nie potrwa już długo.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Teoretycznie można założyć wariant, że krakowianie przystępują do meczu tylko z jednym młodzieżowcem, a miejsce dla drugiego zostaje puste. Problem pojawi się, gdy ten rodzynek dozna kontuzji, a inny klub nie będzie skłonny pójść na ustępstwa i wypożyczyć któregoś ze swoich zawodników. Wtedy klub jest narażony na walkowery i straty finansowe. A tego w szarganym wszelakiej maści kłopotami Krakowie mogliby już nie udźwignąć.

- Nie bierzemy takiej ewentualności pod uwagę. Czynimy starania, aby poszerzyć naszą kadrę juniorską. Niedługo powinno być wszystko jasne - naprostowuje nas nowy trener spadkowicza z Nice 1.LŻ - Stanisław Burza.

W Krakowie zapewniają, że do inauguracji zaplanowanej na 31 marca (Wanda podejmuje u siebie Polonię Piła) przystąpią w kompletnym zestawieniu. Burza staje w ostatnich dniach na głowie, aby jego zespół nie ostał się wyłącznie ze sprowadzonym jeszcze w listopadzie wychowankiem Unii Tarnów - Kacprem Koniecznym. Na ostatniej prostej są rozmowy z kolejnymi dwoma żużlowcami. - Jesteśmy blisko porozumienia w sprawie wypożyczeń Krystiana Stefanowa z KSM-u Krosno i Kacpra Gosika ze Speed Car Motoru Lublin - zdradza Burza.

ZOBACZ WIDEO Majewski: Zawodnicy nie mogą się chować po meczu

Czytaj także: To się nie może udać. Wanda będzie autsajderem

Gosik nie ma obecnie żadnych szans na podjęcie rywalizacji z Wiktorem Lampartem i Wiktorem Trofimowem jr w barwach lubelskiego beniaminka PGE Ekstraligi. Działacze i sztab szkoleniowy dużo sobie jednak po jego ściągnięciu obiecują. 17-latek mimo młodego wieku i tego, że znajduje się dopiero na początku przygody ze speedwayem, posiada rozbudowaną bazę sprzętową. Do sezonu będzie więc przygotowany bardzo dobrze nie tylko pod względem kondycyjnym.

Istnieje jeszcze jedna alternatywa na uzupełnienie najmłodszej formacji. Od bieżących rozgrywek pojawia się opcja wpisania pod numer przeznaczony dla juniora zawodnika z tzw. funkcji gościa. Do sezonu 2019 takie działanie było regulaminowo zabronione.

Na razie w przypadku braku kolizji terminów z meczami Falubazu Zielona Góra Wanda jest dogadana na skorzystanie z usług - Sebastiana Niedźwiedzia. Jego obecność w składzie nie rozwiąże jednak młodzieżowych kwestii. Żużlowiec od tego roku przeszedł do grona seniorów.

Czytaj także: Ostafiński: Piwo albo praca. Żużlowcy nie powinni czuć od nas alkoholu

Czy Kacper Gosik okaże się wzmocnieniem formacji młodzieżowej Speedway Wandy Kraków

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

 • RECON_1 Zgłoś
  Konieczny liderem mlodziezowki... Mein gott...
  • Kacperek Zgłoś
   Ci wszyscy juniorzy to jakieś takie strachliwe , niedouczone a i maszyny mają z bardzo dolnej półki tak że mogą jedynie być na prezentacjach jako kevlary a przy
   Czytaj całość
   okazji jak któryś pojedzie jako kamikadze to może zdobędzie jakieś punkciki gdyż na tzw . pewniaków nie ma co ich kreować ( vide-Kowalik w Polonii ) ale może coś " ugrają " . Oj Stasiu wrąbałeś się w ten Kraków jak pszczoła w gówno przez pomyłkę i teraz będziesz miał ból głowy a całą zapłatę jaką ( być może ) dostaniesz za trenerkę i jazdę przeznaczysz na proszki od bólu głowy .
   • Wielebny666 Zgłoś
    Staszek Burza zapomniał dodać że Wanda przebiła ofertę Sparty i Hancock lada dzień podpisze kontrakt. Co do Gosika. Chłop ma papiery na jazdę i bez dwóch zdań będzie liderem
    Czytaj całość
    formacji juniorskiej. Konieczny i Stefanów przy nim to niemowlaki.
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    PRZEJDŹ NA WP.PL