Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stadion Startu GnieznoMateriały prasowe / Start Gniezno / Na zdjęciu: Stadion Startu Gniezno

Opłakany stan murawy na stadionie Startu. Mamy komentarz zarządcy obiektu

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Coraz częściej przewija się temat stanu murawy na Stadionie Miejskim im. płk. Franciszka Hynka w Gnieźnie. Przypomina ona plac budowy. Środek toru jest w opłakanym stanie i coś trzeba z tym zrobić. Jak sprawę skomentował zarządca obiektu?

"Stadion jest ok, ale strasznie szpeci go ta murawa", "Środek murawa - wstyd. Naprawdę kilka sezonów nic z tym nie robią. Szkoda", "Tragicznie ten środek wygląda - plac budowy przy tym wygląda lepiej", "Kiedy zrobicie coś z murawą i pasem bezpieczeństwa? Szpecą nasz stadion" - takie komentarze popłynęły z klawiatur kibiców Car Gwarant Startu Gniezno.

Czytaj także: Kasy Startu Gniezno już nie będą straszyć. W końcu zostały odnowione (zdjęcia)

Rzeczywiście, kiedy przyjrzymy się murawie gnieźnieńskiego stadionu, to w pełni zrozumiemy opinie miłośników speedwaya. Środek toru jest mocno zniszczony. Coś z tym problemem trzeba zrobić. Jakie plany ma Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządza Stadionem Miejskim im. płk. Franciszka Hynka? O to zapytaliśmy dyrektora Jacka Mańkowskiego. Poniżej jego komentarz (pisownia oryginalna).

ZOBACZ WIDEO Wielki żużel znowu na Stadionie Śląskim!

"W odpowiedzi na zapytanie prasowe uprzejmie informuję, że na terenie obiektu przy ul.Wrzesińskiej 27-29 nadal trwają prace związane z demontażem infrastruktury po lodowisku.

Warunki atmosferyczne (ciepła zima i deszcze) determinują wjazd na murawę oraz postęp prac w tym zakresie. Miały też wpływ na to jak wygląda murawa po likwidacji tafli lodowej oraz wywozie infrastruktury towarzyszącej.

GOSiR oczywiście podejmie starania aby poprawić stan murawy. Pierwsze prace agrotechniczne zostaną wykonane tuż po demontażu szkieletu zadaszenia lodowiska, następnie w miejscach znaczących ubytków zostanie dosiana trawa.

Część prac agrotechnicznych wykonana zostanie staraniem własnym GOSiR, inne związane z bieżącym utrzymaniem murawy w sezonie zostały zlecone do wykonania przez podmiot zewnętrzny.

Za nadzór nad realizacją w/w prac odpowiedzialny jest kierownik stadionu żużlowego, który z pewnością wspólnie z partnerami z GTM Start Gniezno uczyni wszystko aby poprawić kondycję murawy

Jacek Mańkowski
Dyrektor GOSiR"

Czytaj także: Inne teksty autorstwa Mateusza Domańskiego

Autor na Twitterze:

Czy Car Gwarant Start Gniezno awansuje do play-offów Nice 1. LŻ 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

×
    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL