WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Archiwum prywatne / Cezary Kozanecki / Na zdjęciu: Mateusz Kozanecki na torze w Rawiczu

Ponad stu zawodników chce wystąpić w KESC. Wśród nich nasz redakcyjny kolega

Rafał Mielinowski
Rafał Mielinowski
4 maja na torze w Gnieźnie zainaugurowana zostanie II edycja Kaczmarek Electric Speedway Cup. Jest to cykl eventów przeznaczonych dla żużlowców-amatorów. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony zawodników.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Pierwsza edycja cyklu Kaczmarek Electric Speedway Cup przeprowadzona została w sezonie 2018 i składała się z dziewięciu treningów punktowanych, w tym dwóch zagranicznych (w Libercu i Berlinie).

Do rywalizacji przystąpiło łącznie 56 żużlowców-amatorów, których podzielono na grupy Gold i Silver. Po raz pierwszy takie rozwiązanie zastosowane zostało podczas III Turnieju Żużlowców-Amatorów w Ostrowie Wlkp. w 2017 roku i spotkało się z aprobatą ze strony środowiska amatorskiego w Polsce.

Przed sezonem 2019 podział rozszerzono - dodane zostały grupy Bronze (dla początkujących i jeżdżących rekreacyjnie) oraz Platinum (dla zawodników, którzy posiadali licencję).

Czytaj także: Budowa toru jednodniowego to wyzwanie. Na Stadionie Śląskim poradzili sobie z nim

Chęć udziału w cyklu wyraziło łącznie 101 żużlowców-amatorów z całej Polski, a także Niemiec oraz Norwegii. Najwięcej, bo aż 36 zawodników startować będzie w grupie Bronze. Do grupy Silver dołączyło 29 zawodników, Gold - 26, a Platinum - 10. Wciąż jednak trwają zapisy.

Czytaj także: Opłakany stan murawy na stadionie Startu. Mamy komentarz zarządcy obiektu

Pierwszy trening punktowy w ramach cyklu odbędzie się 4 maja na torze w Gnieźnie. Przeprowadzony zostanie tam mecz Północ - Południe. W każdej drużynie pojawi się po 12 zawodników (po 4 z grup Gold, Silver i Bronze).

W grupie Bronze znalazł się nasz redakcyjny kolega Mateusz Kozanecki. Zawodnik AKŻ Speedway Ostrów potwierdził już swój udział w rundach w Rawiczu oraz Ostrowie, gdzie ponownie stanie pod taśmą ze swoim ojcem, Cezarym Kozaneckim.

ZOBACZ WIDEO Wielki żużel znowu na Stadionie Śląskim!

Czy interesujesz się żużlem amatorskim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL