Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomasz Jędrzejak WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Tomasz Jędrzejak

Oddać hołd Tomaszowi Jędrzejakowi. Kibice mogą kupić specjalne "cegiełki"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
31 marca odbędzie się pierwsza edycja Memoriału Tomasza Jędrzejaka. Działacze Betard Sparty Wrocław zadbali o to, by bilety na tę imprezę były dość tanie. Dochód z turnieju przeznaczony zostanie bowiem na rzecz rodziny zmarłego żużlowca.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

W ostatnią niedzielę marca do Wrocławia zjadą się najlepsi polscy żużlowcy, aby oddać hołd Tomaszowi Jędrzejakowi. Wieloletni kapitan Betard Sparty odebrał sobie życie w sierpniu 2018 roku. Pozostawił żonę i dwie córki. Dlatego klub ze stolicy Dolnego Śląska nie chciał pozostać obojętny na dramat rodziny.

Tak narodziła się idea memoriału, o której Andrzej Rusko wspominał już na pogrzebie Jędrzejaka. Prezes wrocławskiego klubu dotrzymał słowa. Przekonał zawodników, by tego dnia pojechali w zawodach za darmo i oddali hołd Indywidualnemu Mistrzowi Polski z sezonu 2012. Również osoby zaangażowane w organizację zawodów wykonują swoją pracę społecznie.

Czytaj także: Od Woryny do Woryny. Stadion Śląski łączy pokolenia

Emocji nie powinno zabraknąć, bo udział w imprezie potwierdzili już najlepsi polscy żużlowcy. Na liście startowej widnieją nazwiska m.in. Jarosława Hampela, Piotra Protasiewicza, Janusza Kołodzieja i Piotra Pawlickiego. Pojawią się też miejscowi reprezentanci z Maciejem Janowskim i Taiem Woffindenem na czele.

ZOBACZ WIDEO SEC na Stadionie Śląskim. Tak było w 2018 roku!

Działaczom zależy na tym, aby 31 marca Stadion Olimpijski we Wrocławiu zapełnił się do ostatniego krzesełka. Bo trudno o lepszą formę hołdu dla Jędrzejaka niż komplet publiczności. Dlatego ceny najtańszych biletów zaczynają się już od 5 zł. Tyle należy zapłacić za możliwość oglądania zawodów z trybuny wschodniej.

To jednak nie wszystko. Każdy z kibiców będzie mógł przy okazji zakupu biletu nabyć dodatkową "cegiełkę", której koszt waha się od 10 do 75 zł. - Chcemy w ten sposób dać ludziom dobrej woli, możliwość dodatkowego wsparcia edukacji córek Tomasza Jędrzejaka - informuje Adrian Skubis z biura prasowego Betard Sparty Wrocław.

Czytaj także: Marian Maślanka typuje Nice 1. LŻ

Póki co, wejściówki mogą kupować jedynie posiadacze karnetów na mecze Betard Sparty w PGE Ekstralidze w sezonie 2019. Otwarta sprzedaż ruszy w piątek (15 marca).

Czy podoba ci się pomysł działaczy Betard Sparty Wrocław?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL