Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Świst WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Piotr Świst

Nowa rola Piotra Śwista. Został osobistym trenerem

Dawid Borek
Dawid Borek
Piotr Świst w nowym sezonie ponownie będzie pracował z Oskarem Roweckim, jednak już w innej roli niż w przeszłości. Były żużlowiec został osobistym trenerem juniora Euro Finance Polonii Piła.

Po zakończeniu sportowej kariery Piotr Świst zajął się szkoleniem młodzieży w Euro Finance Polonii Piła. W tej roli pracował do czerwca ubiegłego roku, gdy otrzymał wypowiedzenie. Zdaniem Śwista, powodem zwolnienia było upomnienie się o zaległe pieniądze, klub z kolei tłumaczył tę decyzję wyborem byłego żużlowca, który przy okazji meczu w Pile, zamiast pomagać juniorom, komentował zawody dla telewizji (czytaj więcej TUTAJ).

Od tego czasu wiele się zmieniło. W Euro Finance Polonii pojawił się nowy zarząd, a Świst znalazł nową pracę. Od nowego sezonu będzie związany z juniorem pilskiego zespołu Oskarem Roweckim, jednak ten nie będzie już musiał dzielić się z trenerem ze swoimi kolegami. Świst został jego osobistym szkoleniowcem.

Zobacz także: W Pile będzie rotacja składem. Tomas Jonasson nie pojedzie we wszystkich meczach

- Pod koniec sezonu narodził się pomysł na dalszą współpracę z inicjatywy zarówno mojej, jak i rodziców Oskara. Postaram się, żeby Oskar rozwijał swoje umiejętności i uwierzył w siebie. [...] Sprzęt Oskar ma dobry, reszta w jego rękach. Musi być pewny siebie. A pewność siebie uzyska, gdy będzie miał okazję do regularnej jazdy - podkreśla Świst w rozmowie z tetnoregionu.pl.

ZOBACZ WIDEO Wielki żużel znowu na Stadionie Śląskim!

Oprócz meczów ligowych i turniejów indywidualnych, Rowecki planuje ścigać się też poza granicami naszego kraju. Już w kwietniu junior wystartuje w zawodach na Ukrainie. Jeśli chodzi natomiast o sprzęt, młodzieżowiec będzie dysponował trzema kompletnymi motocyklami, w tym jednym zakupionym od Martina Vaculika.

- Bardzo się cieszę, że w tym sezonie będzie obok mnie pan Piotr Świst. Bardzo dobrze się dogadujemy, przekazuje mi wiele cennych wskazówek i rad, które postaram się wykorzystać w praktyce - mówi Rowecki.

Oprócz Roweckiego, formację juniorską Euro Finance Polonii Piła w tym roku stworzą też Piotr Gryszpiński, Krystian Iwański i Paweł Staniszewski.

Czy Rowecki w nowym sezonie będzie czołowym juniorem Polonii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL