WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Get Well - Stal. Niels Kristian Iversen kontra Krzysztof Kasprzak

Dlaczego Get Well Toruń odwołał wizytę w Ostrowie? Działacze Ostrovii zdziwieni. Jacek Frątczak wyjaśnia

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Arged Malesa TŻ Ostrovia miała pojechać w niedzielę z Get Well Toruń. Drużyna Jacka Frątczaka odwołała jednak swój przyjazd do Ostrowa. Ostrowscy działacze są tym ruchem zdziwieni. Menedżer dziękuje im za zaproszenie, ale ma swoje obawy.

KUP bilet na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

- Nie mamy pretensji i z nikim nie zamierzamy się kłócić. Skoro Get Well nie chce do nas przyjechać, to nic na siłę - mówi nam prezes Arged Malesa TŻ Ostrovii Radosław Strzelczyk. - My chcemy jechać. Według prognoz w niedzielę ma być fajna pogoda. Szkoda mi kibiców, bo na pewno chętnie by przyszli na stadion. Przecież gdyby coś było nie tak, to trening punktowany można odwołać w każdej chwili. Nie trzeba tego robić już teraz. Wyszło, jak wyszło. Pracujemy dalej, a torunianie zawsze są u nas mile widziani - dodaje szef ostrowskiego klubu.

Jacek Frątczak wyjaśnia, że z ostrowianami na ich torze bardzo chętnie by pojechał. Dodaje jednak, że ma swoje obawy związane ze stanem nawierzchni. - Bardzo dziękuję za zaproszenie do Ostrowa. Z niczego się nie wycofujemy, bo z Ostrovią bardzo dobrze nam się współpracuje. Pewne decyzje lepiej podjąć o jeden dzień za wcześnie niż o pół dnia za późno - mówi nam menedżer Get Well.

Zobacz także: Bez niespodzianki w Toruniu. Chris Holder kapitanem Get Well

- Wolałbym, żeby nasza wizyta w Ostrowie doszła do skutku, kiedy tor będzie już bardziej przejechany. Nie chcę niczego oceniać, ale wiem, że na torze trwają prace związane z uzupełnieniem nawierzchni. W dodatku prognoza pogody na najbliższe dni nie jest szczególnie dobra. Stąd moje obawy, czy wszystko uda się odpowiednio przygotować - wyjaśnia opiekun torunian.

Ostrowianie obaw dotyczących toru za bardzo nie rozumieją. Tłumaczą, że cały czas pracują nad poprawą stanu nawierzchni i do niedzieli byliby w stanie wiele zrobić. -  Jasne, że podczas pierwszych jazd, które już odbyliśmy, nawierzchnia była wymagająca, ale od tego czasu prowadziliśmy kolejne prace. Teraz dosypaliśmy glinki i czekamy na przyjazd Szwedów, którzy mają u nas trenować. Uważam, że tor jest przygotowany dobrze. Więcej dowiemy się w czwartek i piątek, kiedy żużlowcy znowu się na nim pojawią - tłumaczy prezes Strzelczyk.

Zobacz także: Chris Holder z Get Well Toruń chce walczyć o mistrzostwo

Get Well i Ostrovia zmierzą się zatem w sobotę w Toruniu. Kwestia rewanżu pozostaje otwarta. - Dodam, że zaprosiłem na piątkowy trening na Motoarenie zawodników z Ostrowa. Kwestię rewanżu chętnie załatwimy w innym, dogodnym dla obu klubów terminie - podsumowuje Frątczak.

ZOBACZ WIDEO Będzie zz-tka za Joannę Cedrych? Co z Tomaszem Dryłą?

Czy Get Well powinien pojechać w niedzielę do Ostrowa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (30):

    Pokaż więcej komentarzy (27)
    PRZEJDŹ NA WP.PL