WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Ernest Koza

Oficjalnie: Ernest Koza nowym zawodnikiem OK Kolejarza Opole

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Powiększyła się lista zawodników zakontraktowanych przez OK Kolejarza Opole. Dwunastym seniorem w kadrze zespołu trenera Mirosława Korbela został Ernest Koza.

24-latek w ostatnim okienku transferowym podpisał kontrakt ze Stalą Rzeszów, ale klub Ireneusza Nawrockiego nie otrzymał licencji na starty w Nice 1.LŻ. Oznaczało to, że kontrakty podpisane przez Stal z zawodnikami uległy unieważnieniu. Koza zmuszony był zatem poszukać sobie nowego klubu. Wybór padł na drugoligowy OK Kolejarz Opole, gdzie wziął już m.in. udział w dwóch treningach punktowanych.

Zobacz także: Świetna frekwencja na sparingu w Rybniku. ROW bez problemów pokonał Kolejarza (relacja)

W zeszłym roku Ernest Koza startował w barwach Arge Speedway Wanda Kraków. Wystąpił w 10 spotkaniach Nice 1.LŻ, w których wykręcił średnią biegową 1,580. Wychowanek Unii Tarnów był liderem swojego zespołu, jednak nie uchronił go przed spadkiem do drugiej ligi.

Zobacz także: Marian Maślanka. Lwim pazurem: Sześć klubów może jechać o awans. Takiej ligi nie było dawno (felieton)

Koza jest dwunastym seniorem w kadrze Kolejarza. Wcześniej kontrakty z klubem podpisali: Ilja Czałow, Mads Hansen, Hubert Łęgowik, Denis Gizatullin, Richard Lawson, Bjarne Pedersen, Oskar Polis, Michał Szczepaniak, Christian Thaysen, Kevin Woelbert i Charles Wright.

Kolejarz zmagania ligowe w nadchodzącym sezonie rozpocznie 31 marca. Pierwszym rywalem opolan będzie Power Duck Iveston PSŻ Poznań.

ZOBACZ WIDEO Kacper Woryna: Zapełnić trybuny i będzie jeszcze lepsze showKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Ernest Koza wywalczy miejsce w podstawowym składzie OK Kolejarza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (21):

    Pokaż więcej komentarzy (18)
    PRZEJDŹ NA WP.PL