Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Piotr Więckowski (z lewej) w rozmowie z Dariuszem Śledziem

W Lublinie dodatkowe krzesełka, a kibice pojadą też do Warszawy

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Wiceprezes Speed Car Motoru, Piotr Więckowski, opowiedział m.in. o pracach związanych z adaptacją stadionu w Lublinie do wymogów ekstraligowych i zmianach, a także o jego typach związanych ze zbliżającym się cyklem FIM Speedway Grand Prix.

- Będą dołożone krzesełka, bo to jest punktem przetargu - podkreślił w kontekście pojemności obiektu Piotr Więckowski. - Będzie dostawiona trybuna mobilna dla gości na drugim łuku. Ograniczają nas tylko kwestie formalne, które musi rozpatrzyć straż pożarna oraz policja. Jeżeli otrzymamy pozwolenia, to będzie możliwość sprzedaży większej liczby biletów. Czekamy na opinię służb - zaznaczył.

Pierwsze zmagania w PGE Ekstralidze już w kwietniu, a już w następnym miesiącu wystartuje cykl FIM Speedway Grand Prix. Pierwsze zawody, 2019 PZM Warsaw FIM SGP of Poland na PGE Narodowy w Warszawie odbędą się 18 maja.

Przeczytaj także: Falubaz zniknie z nazwy klubu żużlowego? Klub nie porozumiał się ze spółką Falubaz Polska SA

- Będzie to wielkie święto sportu żużlowego na jednej z lepszych aren na świecie. Czekamy na to wydarzenie i będziemy w nim uczestniczyć jako obserwatorzy. Na pewno jest to ranga zawodów, która jest magnesem. Obejrzeć można najlepszych zawodników świata w akcji. Poza tym PGE Narodowy jest takim miejscem, gdzie fajnie się ludzie czują i na pewno ten obiekt działa na plus. Dodatkowo popularność dyscypliny w naszym kraju jest ogromna. Te wszystkie składniki powodują, że stadion się wypełnia po brzegi - powiedział Więckowski w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl.

ZOBACZ WIDEO Kacper Woryna: Zapełnić trybuny i będzie jeszcze lepsze show

Kto sięgnie po złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Świata? Nasz rozmówca nie jest w stanie wskazać faworytów, lecz przytacza przykład niesamowitej rywalizacji z innych dyscyplin sportowych.

Przeczytaj także: Dziwna decyzja w sprawie nazwy stadionu żużlowego w Łodzi. To strzał w kolano

- To jest sport. Oglądaliśmy na igrzyskach olimpijskich zawodniczkę snowboardową, która wystartowała też w narciarstwie alpejskim i zdobyła złoty medal (Ester Ledecka, dop. red.), a komentatorzy przez cały jej zjazd komentowali, że to jest niemożliwe, jedzie dla zabawy. Na koniec przywiozła do domu medal. Sport jest piękny z tego właśnie powodu - zakończył wiceprezes lubelskiego klubu.

Z województwa lubelskiego na PGE Narodowy wybiera się rokrocznie spora grupa kibiców, którzy oglądają PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Na tegoroczną edycję właśnie tam sprzedano blisko 4,5 proc. wszystkich wejściówek. Nadal można je nabywać nakupbilet.pl, a także w punktach sprzedaży bezpośredniej: Empik, STS i Kolporter. W sprzedaży pozostało około 5600 biletów.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

PRZEJDŹ NA WP.PL