WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Dawid Lis / Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek odsłonili swoje tablice pamiątkowe

Zmarzlik i Dudek odsłonili swoje tablice w Gorzowie. Będzie też pomnik

Dawid Lis
Dawid Lis
Patryk Dudek oraz Bartosz Zmarzlik odsłonili we wtorek pamiątkowe tablice jako zwycięzcy Memoriału Edwarda Jancarza. Dla zawodnika Falubazu to już druga taka tablica. Klub przed sezonem chce też odsłonić pomnik Edmunda Migosia.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Niemal dwa lata temu truly.work Stal Gorzów rozpoczęła inicjatywę tablic pamiątkowych z odciskami dłoni dla zwycięzców Memoriału Edwarda Jancarza. W kwietniu 2017 roku uhonorowani zostali Hans Nielsen oraz Patryk Dudek. Wtedy byli to zwycięzca pierwszego i ostatniego Memoriału. Kilka dni po tym wydarzeniu zawodnik Falubazu Zielona Góra zwyciężył po raz drugi. I właśnie we wtorek mógł odsłonić swoją drugą tablicę w Gorzowie Wielkopolskim.

- Ponownie mogę tutaj być i odsłonić po raz kolejny swoją tablicę. To zwieńczenie nagrody za wygrany turniej. Cieszę się, że ten turniej i tablice są zaznaczone w Gorzowie. Wydaje mi się, że to fajny pomysł. Mam nadzieję, że ten turniej będzie się odbywać jeszcze przez wiele lat - stwierdził Dudek.

Zobacz także: Żużlowe szaleństwo w Lublinie trwa. Dodatkowa pula karnetów schodzi jak ciepłe bułeczki

Drugim zawodnikiem, który odsłonił swoją tablicę we wtorek był Bartosz Zmarzlik. Wychowanek gorzowskiej Stali był najlepszy w ubiegłym roku i był to dla niego pierwszy triumf w tych zawodach. - Fajna inicjatywa, że droga na stadion zaczyna się właśnie od takich tablic. Oby było więcej takich lubuskich i gorzowskich rąk odciśniętych - przyznał skromnie. - Na pewno chciałoby się mieć więcej takich odcisków. Wszystko przed nami - dodał.

ZOBACZ WIDEO SEC Girls w 2018 roku

Zobacz także: Adam Skórnicki: Grzegorz Zengota wróci mocniejszy. Najgorsze za nim, bo ze szpitala wyjdzie na własnych nogach (wywiad)

Prezes gorzowskiego klubu zauważył ciekawą zależność tych dwóch ostatnich triumfatorów Memoriału. - Patryk po zwycięstwie w 2017 roku został wicemistrzem świata. Bartek po zwycięstwie w 2018 roku także został wicemistrzem świata. Z tego miejsca życzę wam, żeby w 2019 roku był tytuł mistrza świata. Kto zdobędzie, to już między sobą ustalcie - mówił Ireneusz Maciej Zmora.

W przyszłości Stal chce odsłaniać kolejne tablicy, nadrabiając także te z odciskami dłoni poprzednich zwycięzców. - Tę tradycję chcemy kontynuować, jeszcze dużo miejsca na chodniku zostało. Przede mną i osobami w klubie zadanie, aby uzupełnić tablice poprzednich triumfatorów. Chcielibyśmy każdego roku odsłaniać dwie tablice, tego najlepszego z ostatniej edycji i jedną historyczną - dodał włodarz klubu.

Przypomnijmy, że kolejna edycja Memoriału Edwarda Jancarza odbędzie się 31 marca. Na początku kwietnia natomiast odsłonięty zostanie pomnik Edmunda Migosia.

Czy Zmarzlik albo Dudek zwyciężą w tegorocznym Memoriale Edwarda Jancarza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

    Pokaż więcej komentarzy (9)
    PRZEJDŹ NA WP.PL