WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Piotr Protasiewicz

W Zielonej Górze osiągnęli przedsezonowy cel. Falubaz z nową nazwą!

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Zarząd Zielonogórskiego Klubu Żużlowego SSA zrealizował przedsezonowy cel, jakim było pozyskanie sponsora tytularnego na rozgrywki PGE Ekstraligi 2019. W tym roku drużyna z Winnego Grodu będzie startować pod nazwą Stelmet Falubaz Zielona Góra.

Firma Stelmet S.A. jest wybitnym mecenasem zielonogórskiego sportu. Obecnie jest sponsorem tytularnym zielonogórskich koszykarzy, a w przeszłości widniał w nazwie zielonogórskiego klubu piłkarskiego. W sezonach 2011-2013 Stelmet S.A. był sponsorem tytularnym żużlowego Falubazu, a drużyna startująca pod nazwą Stelmet Falubaz Zielona Góra dwukrotnie w tamtym okresie zdobywała złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

Czytaj także: Nie żyje Wiktor Waloszek. Zmarł w wieku 78 lat

Pozyskanie sponsora tytularnego to ważny krok w budowaniu silnej pozycji Stelmet Falubaz Zielona Góra. - Bardzo dziękujemy firmie Stelmet S.A. za zaufanie i wsparcie. Ze swojej strony obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, by sukcesami nawiązać do lat, w których poprzednio drużyna występowała pod szczęśliwą nazwą Stelmet Falubaz Zielona Góra - mówi Adam Goliński, prezes zarządu ZKŻ SSA.

W tym roku zielonogórskim działaczom udało się zbudować silny skład, co pozwala miejscowym kibicom wierzyć, że klub powalczy o jak najwyższe cele. Pierwszy sprawdzian Stelmet Falubazu już 5 kwietnia, kiedy to zielonogórzanie zmierzą się na domowym owalu z Get Well Toruń.

Czytaj także: Inne teksty autorstwa Mateusza Domańskiego

Autor na Twitterze:

ZOBACZ WIDEO Wielki żużel znowu na Stadionie Śląskim!Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Stelmet Falubaz Zielona Góra wywalczy Drużynowe Mistrzostwo Polski 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (28):

    Pokaż więcej komentarzy (25)
    PRZEJDŹ NA WP.PL