WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Brady Kurtz [b] i Patryk Dudek [cz]

Falubaz dostał lanie, ale Skórnicki nie robi dramatu. "Wynik nie pokazuje miejsca, w którym jesteśmy"

Dawid Borek
Dawid Borek
- Myślę, że wynik nie do końca pokazuje miejsce, w którym jesteśmy - mówi Adam Skórnicki po sparingu Stelmet Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia Leszno (32:58). Menedżer zielonogórzan, mimo srogiego lania, zachowuje spokój.

Fogo Unia Leszno w czwartkowym meczu kontrolnym przy Wrocławskiej 69 dała srogą lekcję Stelmet Falubazowi Zielona Góra. Mistrzowie Polski wyglądali zdecydowanie lepiej na tle zielonogórzan, koniec końców triumfując na wyjeździe 58:32. Mówiąc w dużym skrócie, zespół Adama Skórnickiego na tle leszczynian wyglądał bardzo blado.

- Ale były też pozytywne elementy. Myślę, że wynik nie do końca pokazuje miejsce, w którym jesteśmy, aczkolwiek zdajemy sobie sprawę z tego, że jeszcze wiele rzeczy musimy poprawić - komentuje Adam Skórnicki, menedżer Stelmet Falubazu Zielona Góra.

ZOBACZ: Falubaz zniknie z nazwy klubu żużlowego? Klub nie porozumiał się ze spółką Falubaz Polska SA

Mówiąc o pozytywnych elementach Skórnicki ma na myśli trzech zawodników. -  Na pewno bardzo dobry występ zaliczył Piotr Protasiewicz, dobre momenty miał Martin Vaculik, zrywy notował Patryk Dudek. Mamy jeszcze temperatury nieprzekraczające 10 stopni, dlatego i u nas póki co nie ma dwucyfrówek. Trzeba trochę poczekać - żartuje Skórnicki.

ZOBACZ WIDEO Historia powrotu żużla na Stadion Śląski w Chorzowie

Główną bolączką Stelmet Falubazu w konfrontacji z mistrzami Polski były starty i dojazd do pierwszego wirażu. W tym elemencie zielonogórzanie wyraźnie odstawali od Fogo Unii. - Unia pokazała, że czeka nas jeszcze trochę pracy. Przede wszystkim chodzi o pracę nad naszym torem, by wszystkim zawodnikom on pasował - uważa menedżer ekipy z Winnego Grodu.

Zobacz galerię ze sparingu Stelmet Falubaz - Fogo Unia

- Ostatnio trenowaliśmy trzy dni z rzędu, jak tylko pozwalała pogoda. Wtedy tor też każdego dnia był inny. Teraz przez dwa dni nawierzchnia była ubijana, by pogoda nie przeszkodziła w rozegraniu sparingu z Fogo Unią, w efekcie czego na początku zawodnicy szukali ustawień - tłumaczy.

Kup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Skórnicki ma powody do niepokoju?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (22):

    Pokaż więcej komentarzy (19)
    PRZEJDŹ NA WP.PL