Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jurica Pavlic (w kevlarze)WP SportoweFakty / Sonia Kaps / Na zdjęciu: Jurica Pavlic (w kevlarze)

Jurica Pavlic: Siebie nie zawiodłem, innych może tak. Silniki są bardzo dobre

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Jurica Pavlic nie błyszczał podczas sobotniego treningu punktowanego w Bydgoszczy. Chorwat zapisał na swoim koncie cztery punkty i bonus. - Dla mnie wynik nie jest ważny. Siebie nie zawiodłem, innych może tak - mówił tuż po zawodach.

- Czułem się dobrze, ale w Bydgoszczy zawsze mam problem z geometrią. Łuki są specyficzne, a ja jeździłem tu chyba dopiero drugi raz. Trochę się pogubiłem w kwestii obierania linii jazdy. Fajne ściganie. Cel był taki, żeby stanąć w czwórkę pod taśmą i poczuć ligową rywalizację. Każdy coś popróbował. Nie patrzyłbym na wyniki, ale na takie elementy jak jazda parą, reakcja na starcie czy dobieranie różnych przełożeń. Myślę, że dobrze współpracowaliśmy i jest to na takim poziomie, jak w zeszłym roku - przyznał Jurica Pavlic.

Czytaj także: Polonia - Start: Duży głód żużla w Bydgoszczy. Drugoligowiec postraszył rywala (relacja)

Chorwacki żużlowiec dobrze wszedł w zawody. W swoim pierwszym starcie bez najmniejszego kłopotu zainkasował dwa punkty z bonusem. Później było już słabiej - dołożył dwie jedynki. Ogółem wywalczył w sobotę cztery "oczka" i punkt bonusowy. 

- Dla mnie nie jest to ważne. Pewnie ludzie będą patrzeć, jak kapitan. Siebie nie zawiodłem, innych może tak. Wypróbowałem, co miałem. Silniki są te same. Niech się to wszystko zacznie w Gnieźnie i będzie dobrze - ocenił żużlowiec Car Gwarant Startu Gniezno, który wygrał w sobotę z ZOOleszcz Polonią Bydgoszcz 48:30.

Chorwat niczego nie zmieniał w przygotowaniach do sezonu. Uważa, że jego jednostki spisują się właściwie, ale wszystko zweryfikuje rzeczywistość. - Zimowa przerwa przebiegła standardowo. Na początku lekki odpoczynek, a później była praca, by przygotować się do ligi. Silniki są bardzo dobre, wszystko pasuje. Można pisać i mówić, ale pierwsza kolejka ligowa pokaże, czy jest dobrze - podsumował Jurica Pavlic.

Czytaj także: Inne teksty autorstwa Mateusza Domańskiego

Autor na Twitterze:

ZOBACZ WIDEO SEC na Stadionie Śląskim. Tak było w 2018 roku!Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy Jurica Pavlic będzie liderem Car Gwarant Startu Gniezno w sezonie 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL