Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Kasprzak w barwach Poole PiratesWP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Krzysztof Kasprzak w barwach Poole Pirates

Premiership Supporters Cup: Kibice będą mogli nominować zawodników do 14. biegu

Bartłomiej Florek
Bartłomiej Florek
Zarząd British Speedway Promoters' Association poniedziałkowym popołudniem ogłosił kluczową zmianę w rozgrywkach Premiership Supporters Cup. Zgodnie z zapowiedziami - kibice będą mogli nominować zawodników do obsady 14. biegu.

Po sezonie 2018 postanowiono przekształcić Premiership Knock Out Cup w Premiership Supporters Cup. W porównaniu z poprzednimi edycjami pucharu ligi angielskiej, doszło do zmiany systemu rozgrywania zmagań. Dotychczas rywalizowano wyłącznie w systemie knock-out, z kolei od najbliższego sezonu zespoły Premiership rozpoczną turniej od meczów fazy grupowej (7 drużyn zostały podzielone na dwie grupy). Najciekawszą atrakcją miała stać się możliwość nominowania zawodników obu ekip do jednego z biegów spotkania.

CZYTAJ TAKŻE: Bradley Wilson-Dean może być rewelacją Zdunek Wybrzeża. Nie chce jeździć jak dziewczynka (wywiad)

Po rozegraniu 10. wyścigu managerowie obu ekip rywalizujących w danym spotkaniu będą musieli ogłosić nazwiska 4 żużlowców swojego teamu, na których kibice będą mogli głosować poprzez ankietę przeprowadzanej na Twitterze odpowiedniej drużyny. Głosowanie będzie trwać 15 minut, a wyniki plebiscytu będą ogłoszone po 13. biegu spotkania. Zwycięzcy głosowania wezmą udział w czternastej gonitwie, z kolei w piętnastej pojadą zawodnicy wybrani przez szkoleniowców. Zawodnicy nominowani do 14. biegu nie będą mogli wziąć udziału w kolejnej gonitwie.

Po rozegraniu wszystkich spotkań fazy grupowej dojdzie do finału, w którym wystartują dwa najlepsze zespoły z obu grup. W pierwszej z nich znalazły się: Belle Vue Aces, Peterborough Panthers i Wolverhampton Wolves. W drugiej zmierzą się: Ipswich Witches, King's Lynn Stars, Poole Pirates i Swindon Robins.

CZYTAJ TAKŻE: PSŻ Poznań pewny swego przed inauguracją 2.LŻ. Kolejarz zaproszony do gry

Rozgrywki Premiership Supporters Cup zostaną zainaugurowane 1 kwietnia, kiedy to zmierzą się zespoły Peterborough Panthers i Belle Vue Aces.

ZOBACZ WIDEO SEC na Stadionie Śląskim. Tak było w 2018 roku!

Czy zgłaszanie obsady biegu nominowanego przez kibiców jest dobrym pomysłem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

 • marecki86 Zgłoś
  Szczególnie jak głosować na Tweterze będą mogli kibice drużyny przeciwnej.. Dramat.. To nie Eurowizja.. Tylko mecz żużlowy.. Ewentualnie jakby dotyczyło to biegu dodatkowego.. nazwijmy
  Czytaj całość
  go pokazowy.. Taki dla zabawy.. Ale nie w ważnym meczu.. Poracha

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL