Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stadion Startu GnieznoMateriały prasowe / Start Gniezno / Na zdjęciu: Stadion Startu Gniezno

Duża zmiana na stadionie w Gnieźnie. Kibice mogą mieć problem

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Wszyscy kibice, którzy wybierają się na niedzielny mecz Car Gwarant Start Gniezno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk, powinni wcześniej stawić się na stadionie. Ma to związek z debiutem nowego systemu wejść - elektronicznych kołowrotków.

Nie będzie już "lewych" wejść na gnieźnieński stadion. Wszyscy kibice będą musieli zmierzyć się z kołowrotkami. Dopiero po zeskanowaniu biletu czy karnetu bramka umożliwi kibicowi wejście na stadion. Sympatycy speedwaya z pierwszej stolicy Polski powinni mieć na uwadze, że nowy system będzie obowiązywał od tego sezonu, a zadebiutuje podczas niedzielnego meczu Car Gwarant Startu Gniezno ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk.

Czytaj także: Nowe barwy Mirosława Jabłońskiego. Żużlowiec pozyskał sponsora głównego

Przepustowość jednego kołowrotka to około 800-1000 osób na godzinę. Wejście na sektory A i B (pierwszy łuk i prosta) umożliwią trzy podwójne kołowrotki, na sektor C prowadzić będzie jeden podwójny kołowrotek, a na trybunę główną przewidziano wejście jednym pojedynczym kołowrotkiem. Przy sektorze gości póki co nie zamontowano tego systemu. Jest to przewidziane w planach na przyszłość.

- Już w najbliższą niedzielę zaczynamy rozgrywki ligowe. Na naszym stadionie przy W25 montowany jest nowy system wejść tj. elektroniczne kołowrotki. Każdy posiadacz karnetu oraz biletu będzie musiał przyłożyć go do czytnika i wówczas nastąpi automatyczne zwolnienie kołowrotka. Na każdym bilecie na dole jest uwaga, jak taki bilet należy przyłożyć do czytnika - mówi nam Piotr Mikołajczak, dyrektor GTM Startu Gniezno  

ZOBACZ WIDEO Cztery okrążenia z Tomaszem Bajerskim

Kołowrotki są popularnym systemem wejść. Funkcjonują na wielu sportowych arenach, w tym żużlowych. - Dla naszych kibiców będzie to jednak nowość. I dlatego apeluję gorąco do wszystkich kibiców o wcześniejsze przybycie na stadion. Bramki zostaną odblokowane już od godziny 12.00. Jeśli kibice przyjdą na to spotkanie do godziny 13.30, to na pewno wszyscy ze spokojem wejdą na stadion i obejrzą próbę toru oraz cały mecz. I do tego raz jeszcze mocno zachęcam - dodaje Mikołajczak.

Warto wziąć sobie do serca apel przedstawiciela gnieźnieńskiego klubu. Największe oblężenie przed kasami oraz bramami stadionu w pierwszej stolicy Polski jest zawsze w okolicach trzydziestu minut przed początkiem spotkania. Jeżeli zdarzy się tak, że dużo osób przyjdzie np. piętnaście minut przed meczem, to niestety kibice będą musieli liczyć się z tym, że nie obejrzą jednego, dwóch czy trzech biegów.

W niedzielę kołowrotki będą czynne od godziny 12:00. Początek inauguracji Nice 1. Ligi Żużlowej w Gnieźnie zaplanowano natomiast na godz. 14:30.

Czytaj także: Inne teksty autorstwa Mateusza Domańskiego

Autor na Twitterze:

Czy Car Gwarant Start Gniezno awansuje do play-offów Nice 1. LŻ 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL