Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wybrzeże - WandaWP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Wybrzeże - Wanda

Polonia Piła była gotowa przyjechać na mecz do Krakowa. W co gra Wanda?

Kamil Hynek
Kamil Hynek
We wtorkowym komunikacie PZM czytamy, że spotkanie 2 Ligi Żużlowej Speedway Wand Kraków - Polonia Piła zostaje przełożone na 9 czerwca. - My byliśmy gotowi przyjechać do Małopolski w niedzielę - mówi przedstawiciel gości Remigiusz Kaja

W najbliższy weekend zainaugurowane zostaną rozgrywki Nice 1.LŻ i 2. Ligi Żużlowej. Już teraz wiemy, że nie wszystkie mecze dojdą do skutku w pierwotnym terminie. We wtorek odwołano niedzielne starcie Speedway Wanda Kraków - Euro Finance Polonia Piła.

Pierwsze pytanie jakie się nasuwa, to dlaczego, skoro na tę chwilę prognozy dla Krakowa i okolic są więcej niż optymistyczne. Co prawda sugerowanie się pogodą w pierwszej połowie tygodnia poprzedzającej mecz jest czymś na wzór wróżenia z fusów, ale jak się okazuje przewidywania synoptyków są diametralnie inne od rokowań, do których dostęp mają działacze Wandy.

- Prezes Paweł Sadzikowski wyraził duże obawy o stan toru. Według gospodarzy, a więc organizatorów meczu prognozy na weekend nie napawają optymizmem. Przewidywane są złe warunki atmosferyczne. Działacze Wandy poprosili nas o przełożenie meczu, a my nie chcieliśmy im robić problemów więc zgodziliśmy się i przystaliśmy na ten wniosek. Zaproponowali datę zastępczą, 9 czerwca - słyszymy w pilskim klubie.

ZOBACZ WIDEO SEC na Stadionie Śląskim. Tak było w 2018 roku!

Czytaj także: Kolejarz machnął ręką i zmienił front odnośnie Ernesta Kozy

Przedstawiciele Polonii Piła poszli na rękę krakowianom, ale ich stanowisko jest jasne. - My byliśmy gotowi zarówno organizacyjnie jak i sportowo stawić się w Krakowie i przystąpić do rywalizacji - mówi rzecznik prasowy Polonii Remigiusz Kaja.

To oznacza, że Wanda Kraków przystąpi do zmagań ligowych tydzień później, a ich pierwszym rywalem będą na wyjeździe Wilki Krosno. Polonia Piła z kolei w tym samym terminie podejmie u siebie Stainer Unia Kolejarz Rawicz.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Polonia Piła powinna iść na rękę Wandzie Kraków?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL