Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zawodnik BTŻ-u Polonii BydgoszczWP SportoweFakty / Krzysztof Urban / Na zdjęciu: zawodnik BTŻ-u Polonii Bydgoszcz

Koniec wojny z adeptami żużla. Nadzieje Polonii trenowały przy Sportowej

Przemysław Półgęsek
Przemysław Półgęsek
Wiktor Przyjemski, Krzysztof Lewandowski i Kacper Łobodziński trenowali w czwartek razem z ligową drużyną Polonii. Oznacza to zakończenie, lub przynajmniej znaczne załagodzenie, trwającego od kilku lat konfliktu między władzami klubu a BTŻ Bydgoszcz.

Niemały szok czekał kibiców, przyglądających się czwartkowemu treningowi ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz. Na torze pojawili się bowiem nie tylko zawodnicy drugoligowego klubu, ale również miejscowi adepci sportu żużlowego dosiadający popularnych "dwieściepięćdziesiątek". Ta z pozoru błaha informacja (wspólne jazdy szkółkowiczów i pierwszej drużyny nie są przecież żadnym ewenementem) to jednak miód na serce każdego, kto zna realia bydgoskiego żużla.

Czytaj także: Unia Kolejarz - Polonia: Wskazanie faworyta zależne od wielu czynników

Oznacza ona bowiem zakończenie trwającego od czasów prywatyzacji Polonii konfliktu między ligowym klubem a BTŻ Bydgoszcz, które zajmowało się szkoleniem młodzieży. Władysław Gollob nie zamierzał wchodzić w żadne interesy z samym towarzystwem, trudności sprawiało mu również znalezienie wspólnego języka z rodzicami przyszłych żużlowców. W konsekwencji, formacja juniorska Polonii wyglądała dość mizernie, bo adepci byli zmuszeni szukać sobie innych klubów. 

Wiele wskazuje jednak na to, że nadszedł koniec mrocznych czasów. Coraz głośniej mówi się o tym, że największe nadzieje BTŻ-u - Wiktor Przyjemski i Krzysztof Lewandowski podejdą do egzaminu na licencję Ż w plastronie z gryfem. To właśnie oni (wraz ze swoim dawnym kolegą z drużyny, obecnie zawodnikiem MRGARDEN GKM-u Grudziądz Kacprem Łobodzińskim) mieli w czwartek okazję, by sprawdzić się na legendarnym torze przy Sportowej.

Czytaj także: Zaskakujące wsparcie dla Hliba!

Tak w parku maszyn, jak i na trybunach podczas wyjazdów adeptów dało się wyczuć spore poruszenie i wzmożone zainteresowanie wydarzeniami na torze. Wydaje się, że Jacek Woźniak wykonał swoją pracę naprawdę przyzwoicie. Wiele osobistości świata żużla znajdujących się w bydgoskim parkingu nie kryło ekscytacji wyśmienitym stylem jazdy młodych chłopców. Niektórzy mówili nawet, że ci prezentują się lepiej od... niektórych ligowców.

Czytaj także: Inne teksty autorstwa Przemysława Półgęska

ZOBACZ WIDEO Kacper Woryna: Zapełnić trybuny i będzie jeszcze lepsze show

Czy Wiktor Przyjemski i Krzysztof Lewandowski będą niedługo tworzyć młodzieżową parę Polonii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

 • brak_zawodnika Zgłoś
  gryfik to postaw mu za to pomnik, a najlepiej figurkę z brązu na klacie hehe bo wiem że blisko z nim jesteś, a tylko na to zasługuje za to uratowanie żużla. Złotówki nie dołożył do
  Czytaj całość
  klubu jak rządził, a milion w tym czasie wyparował.PS. A gdzie się podział kierownik matkowski, czyżby wyleciał z klubu razem z Wladkiem? A może wziął się za robotę w końcu i wyjechał do Niemiec opiekować się starymi schorowanymi ludźmi? W Polonii przy wladku nabrał doświadczenia i wiedzy że można z tego dużo kasy wyciągnąć (milion wyparował, jest się czym dzielić).
  • Appaloosa Zgłoś
   Ten stary pierdziel wszystko schrzanił i powichłaczył teraz Kanclerz musi wszystko naprawiać i wyprostować życze mu wszystkiego najlepszego
   • Sebastian1978 Zgłoś
    Gryfik no badz facetem z jajami i napisz jak W.G. szkolil juniorow.....
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    PRZEJDŹ NA WP.PL