Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam Skórnicki WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Adam Skórnicki

Temperatura może zmienić układ sił. Skórnicki żartuje z obecnych mocarzy

Dawid Borek
Dawid Borek
Adam Skórnicki żartuje z żużlowców, którzy z uśmiechem na ustach zakończyli już przygotowania do sezonu. - Niech tylko temperatura wejdzie na dwucyfrowy stan... - mówi menedżer Stelmet Falubazu Zielona Góra.

- Jeśli ktoś uważa, że jest już w formie, bo wygrał kilka wyścigów, to musi poczekać, aż temperatura wejdzie na dwucyfrowy stan. Wtedy zobaczymy, czy niektórzy nie będą musieli na nowo dopasowywać sprzętu. My zachowujemy duży spokój, bo to jeszcze nie jest pogoda, przy której w większości będą odbywały się mecze PGE Ekstraligi - mówi Adam Skórnicki.

Jego Stelmet Falubaz Zielona Góra w okresie przygotowawczym przegrał trzy sparingi: dwa z Fogo Unią Leszno i jeden z ROW-em Rybnik. Wygrał przy tym jedne zawody kontrolne, w piątkowy wieczór pokonując u siebie rybniczan (54:36, relacja TUTAJ).

- Cały czas uczymy się własnego toru. Pogoda nas nie rozpieszcza, więc nie jest łatwo, ale na pewno cieszy powrót do wygrywania wyścigów u Nickiego Pedersena, bardzo dobrze startował Piotr Protasiewicz. Dobre jest też to, że zawodnicy szukają w przełożeniach nawet po wygranych wygranych biegach, a w niektórych przypadkach przynosi to jeszcze lepsze rezultaty - stwierdza Skórnicki.

ZOBACZ: Jan Krzystyniak. Na pełnym gazie: Prognoza na PGE Ekstraligę. Źle poprowadzony Falubaz poza play-off (felieton)

Osobna kwestia to zielonogórscy młodzieżowcy. Ci w okresie przygotowawczym nie zachwycają, ale mają przebłyski. Norbert Krakowiak w Rybniku zdobył siedem punktów z bonusem w czterech wyścigach, z kolei Tonder w domowym sparingu Stelmet Falubazu z ROW-em wygrał dwa biegi. - Na pewno cieszą dwie "trójki" u Mateusza Tondera, bo on od początku sezonu szuka ustawień, formy i dyspozycji startowej. One na pewno pomaga mu w dalszych przygotowaniach - podkreśla Skórnicki.

Przypomnijmy, że Stelmet Falubaz Zielona Góra zainauguruje nowe rozgrywki PGE Ekstraligi w najbliższy piątek, gdy podejmie Get Well Toruń.

ZOBACZ WIDEO Intro PGE Ekstraligi na sezon na 2019TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy tylko jedno sparingowe zwycięstwo Falubazu powinno niepokoić Skórnickiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL