WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Tadeusz Zdunek

Tadeusz Zdunek: Wcześniej mieliśmy wielkie parcie na awans. Nie tędy droga

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Spokojnie, z chłodną głową, bez "napinki". Takie podejście ma Tadeusz Zdunek przed nowym sezonem. Na początek jego zespół czeka mecz ligowy w Gnieźnie. Dotychczasowe wyniki treningów punktowanych nie są dla niego żadnym wyznacznikiem.

W pierwszym meczu w sezonie, Zdunek Wybrzeże Gdańsk zmierzy się w Gnieźnie z Car Gwarant Startem. - Każdy rywal jest dobry, bo za każdym razem trzeba podchodzić do tego tak samo i walczyć o zwycięstwo. Wszyscy patrzą na treningi punktowane, a one nie oddają niczego. Zawodnicy testują motocykle i przełożenia. Na przykład my w Częstochowie testowaliśmy zawodników rezerwowych, a Krystian Pieszczek i Kacper Gomólski gdy już zobaczyli co wychodzi dobrze, dalej nie jeździli - powiedział Tadeusz Zdunek.

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża mają spokojnie przejechać sezon. Nad morzem zmieniono cele, co ma pomóc w jeździe z chłodną głową. - Chcemy jechać bez napięcia. Poprzednie lata, gdy mieliśmy wielkie parcie na awans pokazały, że nie tędy droga. My chcemy spokojnie przejechać sezon bez "napinki". Zobaczymy co będzie w play-offach - ocenił Zdunek.

Zobacz zapowiedź meczu Start - Wybrzeże!

A kto w takim razie ma być liderem zespołu? - Dopiero zobaczymy kto nim będzie. Ja mam nadzieję, że będzie ich przynajmniej trzech - Kacper Gomólski, Krystian Pieszczek i Mikkel Bech. Zaskakująco dobrze jeździ Adrian Cyfer, po którym nie spodziewaliśmy się tyle co prezentuje. Bardzo dobrze jeździ też Joel Kling. Thorssell niedługo wróci i zobaczymy jak to wszystko zostanie ułożone po jego powrocie - zastanawia się prezes.

Pełny okres przygotowawczy atutem Zdunek Wybrzeża. Zobacz więcej!

W treningach punktowanych słabiej spisywali się gdańscy juniorzy, którzy zazwyczaj przegrywali z innymi młodzieżowcami. - Oni zawsze rozjeżdżają się wolniej. Nasi juniorzy mają po 17 lat, to nie są 20-21-latkowie. W niemal każdej dyscyplinie sportu 21-latek to już dawno senior, nasi mają jeszcze przed sobą dużo nauki - stwierdził Tadeusz Zdunek.

ZOBACZ WIDEO SEC na Stadionie Śląskim. Tak było w 2018 roku!Kup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Zdunek Wybrzeże ma skład gwarantujący awans do play-offów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL