Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Na zdjęciu: Tomasz Jędrzejak

Awaria na Stadionie Olimpijskim. Oświadczenie WTS Sparty Wrocław

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Memoriał Tomasza Jędrzejaka we Wrocławiu rozgrywany jest na chorągiewkę z powodu awarii prądu na Stadionie Olimpijskim. WTS Wrocław w tej sytuacji postanowił wydać specjalne oświadczenie.

Pierwsza edycja Memoriału Tomasza Jędrzejaka rozpoczęła się ze sporym opóźnieniem, bo na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu doszło do awarii elektryki. Uniemożliwia ona sędziemu uruchamianie maszyny startowej.

Ponieważ po ponad 30 minutach usterki nie udało się naprawić, sędzia Grzegorz Sokołowski postanowił, że zawodnicy będą rywalizować na chorągiewkę. Specjalny komunikat w tej sprawie postanowiła wydać Betard Sparta Wrocław.

Czytaj także: Iversen chce wrócić z przytupem do SGP 

"Przepraszamy za niedogodności związane ze śledzeniem Memoriału Tomasza Jędrzejaka. Kolejny raz, na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, z nieznanych przyczyn, niezależnych od klubu, awarii uległa instalacja elektryczna, z której zasilanie jest niezbędne do prawidłowego działania pulpitu sędziowskiego i maszyny startowej" - czytamy w oświadczeniu.

Jest to druga usterka tego typu na Stadionie Olimpijskim, który przed sezonem 2017 przeszedł generalny remont. Do startu na chorągiewkę doszło podczas ubiegłorocznego półfinału PGE Ekstraligi, w którym rywalem wrocławian była Fogo Unia Leszno.

"Należy podkreślić, że WTS Sparta Wrocław nie jest właścicielem i operatorem stadionu, a jedynie wynajmuje go wraz z obsługą techniczną na organizowane przez klub wydarzenia sportowe. Po poprzednim takim zdarzeniu, zlecony został audyt i rewizja całej instalacji elektrycznej. Według operatora stadionu wszelkie usterki zostały wyeliminowane. Niestety, kolejny raz ten problem dotyka nas podczas ważnego wydarzenia, za co jeszcze raz przepraszamy" - dodał klub w oświadczeniu.

Czytaj także: Piotr Protasiewicz spokojny przed inauguracją PGE Ekstraligi

"Niezwłocznie wystąpimy do operatora Stadionu Olimpijskiego o pilne spotkanie w celu uzyskania szczegółowego raportu z dzisiejszego zajścia i wyeliminowanie podobnych problemów" - podkreślono.

ZOBACZ WIDEO Kacper Woryna: Zapełnić trybuny i będzie jeszcze lepsze showKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

na Facebooku.

Komentarze (15):

Wszystkie komentarze (15)

Komentarze (15)

    Wszystkie komentarze (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL