Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tadeusz ZdunekWP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Tadeusz Zdunek

Tadeusz Zdunek: Wygraliśmy atmosferą. To była prawdziwa drużyna

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Po spotkaniu z Car Gwarant Startem Tadeusz Zdunek podkreślił, że atmosfera w zespole i współpraca w parku maszyn były największym atutem w wygranym 49:40 meczu w Gnieźnie. Zabrakło tego u rywala.

Zawodnicy Zdunek Wybrzeża Gdańsk pojechali doskonale i pokonali Car Gwarant Start 49:40. W gdańskich szeregach nie było mowy o rozluźnieniu choćby na chwilę. - Cały czas nie było wiadomo kto wygra i odetchnęliśmy dopiero po 14. biegu. Lekko nie było tym bardziej, że Kacper Gomólski podczas upadku pogiął swój najlepszy motocykl. Później na drugim, nie tak dobrze ustawionym spisywał się troszkę gorzej. Jak się jednak okazało, to wystarczyło - powiedział Tadeusz Zdunek po meczu w Gnieźnie.

Gdańszczanie żyli nie tylko na torze, ale również w parku maszyn. - Przede wszystkim każdy ze sobą współpracował w parku maszyn i pomagaliśmy sobie nawzajem oraz dopingowaliśmy się do jak najlepszej jazdy. To była drużyna z prawdziwego zdarzenia i do tego mocno dążyliśmy. Nie będę po jednym zwycięstwie mówił, że weryfikujemy nasze przedsezonowe założenia. Chodzi nam o piękną jazdę, by kibice byli zadowoleni. Dzisiaj wprawiliśmy ich w radość i to jest najważniejsze. Dziś to my się cieszymy, po drugiej stronie widzieliśmy dużo spięcia, wzajemne oskarżenia i złą atmosferę. Nasze podejście dużo daje - dodał prezes gdańskiego klubu.

Kalejdoskop w Tarnowie, Łotysze nie skorzystali z okazji. Zobacz więcej!

Niemal bezbłędnie pojechali liderzy gdańskiej drużyny. - Bardzo się z tego cieszę. Świetną wiadomością dla nas jest to, że dołączył do nich Cyfer, bo na takie zdobycze punktowe Becha, Gomólskiego i Pieszczka liczyliśmy. Adrian Cyfer w ubiegłym roku był jednym z najsłabszych seniorów w lidze, teraz miał możliwość inwestycji w sprzęt i jedzie bardzo dobrze. W poprzednim sezonie brakowało nam często jednego zawodnika i stąd tyle minimalnych porażek. Teraz nawet jak ktoś pojechał słabiej, inni to nadrobili. To wystarczyło do wygranej - ocenił Zdunek.

ZOBACZ WIDEO Wielki żużel znowu na Stadionie Śląskim!

Protasiewicz spokojny przed inauguracją. Zobacz więcej!

Jedynym minusem była postawa Joela Klinga, który nie pokonał na torze żadnego rywala. - Skład ustala trener i nie wiem jakie podejmie decyzje. Ja jednak uważam, że nasi zawodnicy oczekujący nie są do końca przygotowani na to, by już teraz jeździć w polskiej lidze. Joel Kling musi się wziąć w garść i pojeździć po polskich torach, jeszcze będziemy mieli z niego pociechę - podsumował prezes.

Czy zwycięstwo Zdunek Wybrzeża w Gnieźnie była sensacją?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

 • nataszek Zgłoś
  Faktycznie atmosfera jest świetna, co widać od jakiegoś czasu. Dziś można to było dostrzec wielokrotnie. Cały zespół wychodzący do leżącego Kacpra, łącznie z tymi, którzy
  Czytaj całość
  przyjechali dziś tylko jako obserwatorzy...
  • sympatyk żu-żla Zgłoś
   Zawsze pomoc sąsiedzka i atmosfera wboksach słuzy ku dobremu.Nagminne wyrzekanie oskarżanie to wprowadza nerwókwę.Do przewidzenia było że Wybrzeże wygra ale nie takim wysokim
   Czytaj całość
   rezultatem.
   • Adam Gdańsk Zgłoś
    Gratulacje dla Naszych chłopaków, ale i dla trenera i całej ekipy Wybrzeża. To był pokaz pięknego widowiska sportowego. Tak przygotowane powinny być wszystkie tory żużlowe. Dzięki
    Czytaj całość
    temu było widowisko było show napięcie adrenalina. Szacun dla toromistrza STARTU. Co do Kinga. Ja bym Go nie zmieniał. Mimo iż był najsłabszy to powinien zostać w składzie i mieć szansę na poprawę. To młody chłopak który potrafi jeździć co już nie raz pokazywał. Może ten mecz od po prostu mu nie wyszedł. Złe ustawienia, nie udźwignął presji itp. Trzeba dać mu szansę. Na własnym stadionie musi też pojechać. Nie może być tak, że zawodnik ma przed meczem w głowie - "źle dziś pojadę to już mnie odstawią" Nie ma co nakrecać tych młodych ludzi.
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    PRZEJDŹ NA WP.PL