WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Timo Lahti

Siedmiu wspaniałych: bezbłędny Timo Lahti. Świetna kolejka dla polskich seniorów w Nice 1.LŻ

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Wybraliśmy najlepszą siódemkę 1. rundy w Nice 1. Lidze Żużlowej. Zestawienie otwiera niepokonany Timo Lahti, do którego dokładamy kwartet polskich seniorów. Posucha wśród młodzieżowców, gdzie zabrakło wyrazistych postaci.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

1. Timo Lahti (Lokomotiv Daugavpils). Oczywisty wybór. Reprezentant Finlandii w najlepszy sposób zainaugurował ligowy sezon, choć do pełni szczęścia zabrakło mu wygranej drużynowej. W Tarnowie 26-latek przede wszystkim świetnie ruszał spod taśmy i był bezbłędny na trasie. Potwierdza, że w Lokomotivie i w ogóle na pierwszoligowych torach czuje się bardzo komfortowo.

Zobacz także: Orzeł - Ostrovia: Polacy w głównych rolach (noty)

2. Tomasz Gapiński (Arged Malesa TŻ Ostrovia). Początek sezonu może jak na razie zaliczyć do udanych. Dwa dobre starty na torze w Łodzi (w meczu Północ - Południe zainkasował 8+2) pozwalają na spokojną pracę w kolejnych dniach. W sobotni wieczór w Łodzi błysnął skutecznością i dojrzałą jazdą. Kibice w Ostrowie mają pełne prawo mieć rozbudzone apetyty co do poczynań "Gapy" przed kolejnym spotkaniem.

3. Rafał Okoniewski (Orzeł Łódź). Wspaniale rozpoczął ligę, bo od skutecznej pogoni za Nicolaiem Klindtem, którego o centymetry zdołał minąć na linii mety. W ogóle jeździec Orła imponował drapieżną jazdą, co pozwalało na zdobycie solidnych punktów. Po niezbyt udanym występie w spotkaniu Północ - Południe (6 "oczek") poprawił prędkość w motocyklach, nabrał pewności i dołożył dużą cegłę do wygranej Orła nad Ostrovią.

ZOBACZ WIDEO Kacper Woryna: Zapełnić trybuny i będzie jeszcze lepsze show

4. Mirosław Jabłoński (Car Gwarant Start Gniezno). Notuje udany start nowego rozdania. Przekonywał niedawno, że po pierwszych jazdach "cieszy mu się papa" i że jest bardzo zadowolony z okresu przygotowawczego oraz poczynionych inwestycji sprzętowych. Widać to po punktach i ogólnej jeździe. Na razie wszystko zdaje egzamin. W konfrontacji z Wybrzeżem jako jedyny z obozu Startu mógł być zadowolony z indywidualnej zdobyczy.

5. Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk). Trudny wybór między nim a Tobiaszem Musielakiem z Orła, jednak postawiliśmy na zawodnika Wybrzeża głównie z uwagi na fakt, że jeździł na wyjeździe i do tego na niełatwym terenie w Gnieźnie. Wychowanek Startu z początku szedł na komplet, punkty zgubił dopiero w końcówce. Bez jego skutecznej postawy gdańszczanie z pewnością mieliby problem osiągnąć w niedzielę tak znakomity wynik.

6. Kamil Nowacki (Arged Malesa TŻ Ostrovia). Umówmy się, że nie była to udana kolejka dla młodzieżowców. Zawodnik z Gorzowa spisał się akurat całkiem udanie, a nawet miał jeszcze szansę zapisać przy swoim nazwisku więcej punktów, bo bardzo dobrze startował i na pierwszych metrach meldował się na czołowych pozycjach. Po chwili tracił je jednak na rzecz bardziej doświadczonych rywali.

7. Oleg Michaiłow (Lokomotiv Daugavpils). W pojedynkach z Mateuszem Cierniakiem wyszedł na remis. Najpierw, mimo ambitnej walki na trasie, przegrał z tarnowianinem w biegu juniorskim, ale już w biegu czwartym udanie się zrewanżował. Na plus pokonanie także Daniela Kaczmarka. Trener Nikołaj Kokin skorzystał ze swojego najlepszego młodzieżowca pięciokrotnie.

* Siedmiu wspaniałych to wybór najlepszych żużlowców danej kolejki Nice 1. Lidze Żużlowej. Siódemka jest wybierana zgodnie z regulaminem zawodów ligowych oraz zgodnie z numerami startowymi zawodników.

Kto bardziej zasłużył na miejsce w siódemce 1. rundy Nice 1.LŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL