Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bradley Wilson-DeanWP SportoweFakty / Wiesław Wardaliński / Na zdjęciu: Bradley Wilson-Dean

Poniedziałek na Wyspach: W Peterborough początek rywalizacji w nowym pucharze

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
W pierwszy dzień kwietnia rozpocznie się drużynowe ściganie o stawkę w Wielkiej Brytanii. Na torze w Peterborough zainaugurowane zostaną zmagania w Premiership Supporters Cup, które od tego roku zastąpiły Premiership Knock Out Cup.

Zmiana dotyczy nie tylko nazwy i formuły pucharu (zrezygnowano z systemu nokautowego na rzecz fazy grupowej), ale też tego, że w każdym spotkaniu o obsadzie biegu czternastego decydować będą kibice. Szerzej o tym pomyśle piszemy w artykule, do którego link widnieje po prawej stronie.

Zobacz także. Znane powody odejścia Craiga Cooka z Peterborough Panthers

W poniedziałkowy wieczór odbędzie się inauguracja nowego tworu z udziałem drużyn z Peterborough i Manchesteru. Pantery wracają do grona najlepszych po sześciu latach i od razu z dużymi ambicjami. Na razie o klubie było głośno z uwagi na powołanie nowego zarządu i w efekcie brak porozumienia z Craigiem Cookiem. Dwukrotni drużynowi mistrzowie Wielkiej Brytanii znaleźli zastępstwo w osobie Aarona Summersa.

Na East of England Arena zaprezentuje się kilku uznanych zawodników. W rywalizacji wezmą udział m.in. Rohan Tungate, Hans Andersen, Max Fricke i Kenneth Bjerre.

Składy:

Peterborough Panthers - Belle Vue Aces, godz. 20:30

Peterborough Panthers: Rohan Tungate, Lasse Bjerre, Bradley Wilson-Dean, Charles Wright, Hans Andersen, Aaron Summers, Ben Barker

Belle Vue Aces: Max Fricke, Steve Worrall, Daniel Bewley, Ricky Wells, Kenneth Bjerre, Dimitri Berge, Jaimon Lidsey

ZOBACZ WIDEO Wielki żużel znowu na Stadionie Śląskim!POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Kto wygra poniedziałkowe spotkanie na Wyspach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL