WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Ilona Jasica / Na zdjęciu: Damian Stalkowski

Damian Stalkowski przeprasza. Podburzyły go wulgaryzmy i latające kubki

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Podczas niedzielnego spotkania Car Gwarant Start Gniezno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk (40:49) żółtą kartkę obejrzał Damian Stalkowski. Było to pokłosie jego gestu w kierunku kibiców drużyny przyjezdnej. Teraz junior Startu przeprasza.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Damian Stalkowski upadł w trakcie szóstej odsłony meczu Car Gwarant Start Gniezno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Do kraksy juniora czerwono-czarnych doszło na drugim łuku pierwszego okrążenia. Gnieźnianina atakował Adrian Cyfer. Kontaktu jednak nie było, więc z powtórki wykluczony został Stalkowski. 

Czytaj także: Kacper Gomólski: Moim zdaniem Mirek troszkę przesadził. Najbardziej doskwiera pachwina

Reprezentant gospodarzy dość długo leżał na torze. W pewnym momencie kibice z Gdańska zaczęli go wulgarnie pospieszać. W stronę zawodnika leciały też kubki z napojami. - Gdy ja odczuwałem ból po moim upadku, kibicie z Gdańska zaczęli wykrzykiwać wulgarne słowa - przyznał junior za pośrednictwem startgniezno.com.

Emocje już opadły, więc Damian Stalkowski na spokojnie odniósł się do niedzielnego zdarzenia. - Do tego wszystkiego było bardzo dużo emocji, po kilku chwilach słyszałem "ruszaj du** ruszaj du**" przez megafon, w moją stronę poleciały też kubki z napojami. Z gorącą głową wstałem i unosiłem ręce do góry, pokazując niewłaściwy gest. Niestety, emocje wzięły górę i nie zignorowałem zachowania kibiców z Gdańska. Stało się, jak się stało i teraz mogę tylko za to przeprosić - zakończył.

Za kontrowersyjne zachowanie młodzieżowiec czerwono-czarnych obejrzał żółtą kartkę, co wiąże się z karą 500 złotych.

Czytaj także: Mirosław Berliński: Obstawiałem wynik 50:40 dla nas. Nikomu o tym nie mówiłem

ZOBACZ WIDEO Cztery okrążenia z Tomaszem BajerskimCzy Damian Stalkowski dostał karę adekwatną do wykroczenia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (15):

    Pokaż więcej komentarzy (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL