WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Jarosław Hampel

El. ZK: Jarosław Hampel odwieziony do szpitala! Zawodnik Fogo Unii ze złamaną łopatką

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Ogromny pech Jarosława Hampela. Zawodnik Fogo Unii Leszno w piątym biegu eliminacji Złotego Kasku w Ostrowie uczestniczył w wypadku z Szymonem Woźniakiem. Hampela odwieziono do szpitala z podejrzeniem kontuzji ręki.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Do zdarzenia doszło na początek drugiej serii ostrowskich eliminacji. Po starcie doszło do kontaktu pomiędzy Grzegorzem Walaskiem i zakładającym się na nim Jarosławem Hampelem.

Następnie wyprostowało motocykl zawodnika Fogo Unii Leszno, podciął on Szymona Woźniaka i obaj znaleźli się na torze. Woźniakowi nic się nie stało i wrócił do parku maszyn o własnych siłach. Mniej szczęścia miał Hampel, którego po wypadku przygniótł jeszcze motocykl rywala.

Czytaj także: PGE Ekstraliga: W Betard Sparcie Wrocław nie będzie zamiany Maxa Fricke na Grega Hancocka

Do Hampela wyjechała karetka, która ostatecznie zabrała zawodnika do szpitala na szczegółowe badania. - Pierwsze podejrzenia kierowane są na łokieć, ewentualnie okolice przedramienia - przekazał w krótkim komunikacie Tomasz Krochmal z SabmarTV.

W swoim pierwszym starcie Jarosław Hampel zdobył dwa punkty, przegrywając z Danielem Kaczmarkiem. Na inaugurację PGE EkstraligiFogo Unia Leszno zmierzy się z Betard Spartą Wrocław. Występ Hampela w tym pojedynku stanął pod znakiem zapytania.

Czytaj także: Falubaz - Get Well: Karty odkryte. Goście bez Rune Holty (składy)

Aktualizacja:

Fogo Unia Leszno za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazała informację, że Jarosław Hampel doznał złamania łopatki. Na tę chwilę nie wiadomo, jak długo potrwa jego przerwa w startach.

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla Bus Krzysztofa Buczkowskiegona Facebooku.

Komentarze (78):

    Pokaż więcej komentarzy (75)
    PRZEJDŹ NA WP.PL