Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jarosław Hampel WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Jarosław Hampel

Piotr Baron: Musimy się liczyć z brakiem Hampela przynajmniej do maja

Bartłomiej Ruta
Bartłomiej Ruta
Jarosław Hampel doznał złamania kości łopatkowej. Szkoleniowiec Fogo Unii informuje, że na ten moment trudno wyrokować, jaki będzie czas jego absencji, ale liczy się z brakiem żużlowca przynajmniej do maja.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship
Pechowo zakończył się turniej eliminacyjny Złotego Kasku w Ostrowie dla Jarosława Hampela. Reprezentant Fogo Unii w swoim drugim starcie uczestniczył w karambolu z Szymonem Woźniakiem. Leszczynianin został odwieziony do szpitala, gdzie potwierdzono u niego złamanie łopatki.

- Wiemy, że w inauguracji PGE Ekstraligi pojedziemy bez Jarka, ale trudno teraz wyrokować dokładnie jak długo potrwa jego przerwa - zdradza nam Piotr Baron, menadżer Fogo Unii. - Przy takich kontuzjach bywa to od 4 do 6 tygodni. Musimy się liczyć z brakiem Hampela przynajmniej do maja - dodaje.

Zobacz także: Seria kontuzji przed sezonem PGE Ekstraligi.

Jak podkreślił szkoleniowiec w rozmowie z nami, podane terminy są jedynie szacunkowe. Wstępnie można powiedzieć, że Jarosław Hampel straci przynajmniej trzy kolejki PGE Ekstraligi. W tym czasie jego Fogo Unia rozegra dwa mecze u siebie (z Betard Spartą Wrocław i truly.work Stalą Gorzów) oraz jeden na wyjeździe (z Get Well Toruń). Jeśli powrót na tor opóźni się o kolejnych kilka dni, to żużlowca może też zabraknąć w wyjazdowym meczu z Speed Car Motor Lublin.

- Jarek był u progu tego sezonu w doskonałej formie. Było to widać po jego wynikach. Trudno będzie zastąpić takiego zawodnika, ale zrobimy co w naszej mocy. Teraz czekamy na awizowany skład Betard Sparty na niedzielne spotkanie i będziemy musieli się jakoś do tego odnieść. Na tę chwilę nie wiem, czy będziemy korzystać z zawodnika spod numeru 16 - zakończył Piotr Baron.

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla Bus Krzysztofa Buczkowskiego

Czy brak Jarosława Hampela mocno odbije się na formie Fogo Unii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (19):

Wszystkie komentarze (19)

Komentarze (19)

×
    Wszystkie komentarze (19)
    PRZEJDŹ NA WP.PL