Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Grigorij Łaguta WP SportoweFakty / Mateusz Domański / Na zdjęciu: Grigorij Łaguta

SoN: Rosjanie ogłosili szeroki skład na finał. W zestawieniu trzech Łagutów

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
20-21 lipca w Togliatti odbędzie się finał Speedway of Nations, podczas którego Rosjanie będą bronić tytułu mistrzowskiego. Gospodarze turnieju ogłosili już szeroki skład na tę imprezę.

Przed rokiem we Wrocławiu, w historycznej pierwszej edycji Speedway of Nations, Rosjanie sięgnęli po złoto w składzie Artiom Łaguta, Emil Sajfutdinow i Gleb Czugunow, przy czym ten ostatni pełnił funkcję rezerwowego.

"Sborna" stanie przed szansą obrony tytułu na własnej ziemi. Finał tegorocznej edycji odbędzie się w dniach 20-21 lipca na Stadionie im. Anatolija Stiepanowa w Togliatti. Po raz pierwszy dojdzie zatem do sytuacji, że w tym samym roku finał drużynowych mistrzostw na żużlu i w ice speedwayu przeprowadzony zostanie na tym samym obiekcie.

Czytaj także: Jeszcze więcej turniejów DMPJ. Nowy gość w rozgrywkach

Portal speedway-press.ru opublikował w środę szeroki skład reprezentacji Rosji na finał SoN. Powołania otrzymali Emil Sajfutdinow, Artiom Łaguta, Grigorij Łaguta oraz Andriej Kudriaszow, a także juniorzy Gleb Czugunow, Roman Lachbaum, Paweł Łaguta i Jewgienij Sajdullin.

Czytaj także: Kibice w Lublinie ponownie zaskakują. W kolejce po bilety widmo pierwsi fani ustawiali się w środku nocy

Zgodnie z regulaminem funkcję rezerwowego pełni młodzieżowiec. Ponadto musi on przynajmniej raz pojawić się na torze. Jeżeli trener nie zdecyduje się na zmianę, w ostatniej serii zawodów rezerwowy z automatu zastąpi zawodnika w kasku białym/czerwonym.

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla Bus Krzysztofa Buczkowskiego

Czy Rosjanie zwyciężą w finale SoN?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL