WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Małgorzata Cieśluk / Maksymilian Bogdanowicz.

PGE Ekstraliga: Junior Get Well pokrzywdzony? Wymowny komentarz Bogdanowicza

Dawid Borek
Dawid Borek
- Mogę powiedzieć tylko tyle, że to temat do dyskusji w magazynie - stwierdził dyplomatycznie Maksymilian Bogdanowicz na temat jego wykluczenia w meczu Stelmet Falubaz Zielona Góra - Get Well Toruń (53:37).

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Mowa o sytuacji z czwartego biegu inauguracyjnego meczu PGE Ekstraligi. Na drugim łuku trzeciego okrążenia lekko postawiło podróżującego na trzeciej lokacie Norberta Krakowiaka, a jadący tuż za nim Maksymilian Bogdanowicz, nie chcąc w niego uderzyć, również musiał mocno skontrować kierownicą, po czym lekko zahaczył o motocykl rywala i upadł.

Sędzia Paweł Słupski po analizie wielu powtórek podjął decyzję o wykluczeniu Bogdanowicza. Czy słusznie? Zapytaliśmy was o to w ankiecie pod tekstem opisującym ten incydent. Rezultat mówi sam za siebie: 70 proc. z was stwierdziło, że arbiter popełnił błąd. Pozostali przyznali Słupskiemu rację.

A co na temat kontrowersyjnego wykluczenia miał do powiedzenia sam Maksymilian Bogdanowicz? - Myślę, że nie ma sensu wypowiadać się na temat ten sytuacji, dlatego zostawię to bez komentarza. Nie mam wpływu na to, co się stało, a teraz jest już po fakcie. Mogę powiedzieć tylko tyle, że to temat do dyskusji w magazynie - stwierdził dyplomatycznie.

Zobacz także: Patryk Dudek: Jak ma się dobry silnik pod "czterema literami", to od razu łatwiej się jedzie

Między słowami można wyczytać, że junior Get Well Toruń nie do końca zgadzał się z decyzją sędziego. Nie zamierzał jednak oceniać arbitra, a tym bardziej wcielać się w jego rolę. - Doszło do tego, do czego doszło. Zostałem wykluczony ja, nie Norbert. Nie ma co tu więcej dokładać. Musiałbym się bardziej dokształcić, aby powiedzieć coś konkretnego na temat tej sytuacji - podkreślił.

Jeśli chodzi o samo spotkanie, Get Well Toruń przegrał ze Stelmet Falubazem Zielona Góra 37:53. Myśląc już w kontekście spotkania rewanżowego, drużynie Jacka Frątczaka może być bardzo trudno o odrobienie strat. - Wszystko jest do odrobienia. Skoro przegraliśmy w Zielonej Górze różnicą 16 punktów, to dlaczego nie mielibyśmy wygrać taką samą różnicą, albo i wyższą, u siebie? - zapytał Bogdanowicz.

ZOBACZ WIDEO Marcin Majewski: Widzę Włókniarza w finale PGE EkstraligiCzy Bogdanowicz może czuć się pokrzywdzony decyzją sędziego Słupskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (14):

    Pokaż więcej komentarzy (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL