WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Tomasz Orwat

Drugi bieg specjalnością bydgoszczan. Orwat: Zacznijcie się przyzwyczajać

Przemysław Półgęsek
Przemysław Półgęsek
Bydgoscy młodzieżowcy prezentują się w tym roku dużo lepiej niż w poprzednich latach. Polonia jest jak dotąd niepokonana w biegach juniorskich. - Chyba musicie zacząć się przyzwyczajać - zapowiada Tomasz Orwat

Formacja juniorska nie była w ostatnich latach najjaśniejszą stroną bydgoskiego klubu. Konflikt Władysława Golloba z młodzieżowcami spowodował, że przez dość długi czas składała się jedynie z Mateusza Jagły i Tomasza Orwata. Można zaryzykować stwierdzenie, że ten pierwszy co mecz słyszał z trybun więcej szyderstw niż zdobył punktów przez całą karierę. Drugi zaś, przed rozpoczęciem obecnego sezonu mógł pochwalić się co najwyżej zwycięstwem w cyklu Nice Cup i turnieju o Grand Prix miejscowości Ciele w gminie Białe Błota.

Czytaj także: Gdzie są teraz Ci, którzy krytykowali Orwata?

Rok 2019 przyniósł jednak przełom w najmłodszej części drużyny znad Brdy. ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz wypożyczyła z truly.work Stali Gorzów nad wyraz utalentowanego osiemnastolatka - Marcela Studzińskiego oraz dogadała się z Mateuszem Tonderem mającym reprezentować klub jako gość. Niewiele jednak wskazuje na to, by zawodnik Falubazu miał zbyt wiele okazji do wyjechania na drugoligowe tory. Na początku sezonu solidne wyniki notuje bowiem znacznie dosprzętowiony Tomasz Orwat. Dwukrotnie stawał ze Studzińskim pod taśmą biegu młodzieżowego i w obu przypadkach wyścig zakończył się podwójnym zwycięstwem Gryfów.

Czytaj także: Znamy stan zdrowia Andreasa Jonssona

- Bardzo dobrze się rozumiemy, nie przeszkadzamy sobie w pierwszym łuku i jedziemy tak, by przywieźć jak najwięcej punktów dla drużyny - tłumaczy Studziński. - Liczę, że Tomek tak samo jak ja ma nadzieję na to, że będziemy wygrywać wszystkie biegi juniorskie. 

- No co mam powiedzieć? Chyba musicie zacząć się przyzwyczajać do tych podwójnych zwycięstw w biegu juniorskim - zapowiedział bez wahania Orwat. - Czuję, że mam jeszcze spore zapasy w umiejętnościach i mogę pojechać jeszcze lepiej. Nie wiem, czy stanie się to już w Poznaniu, ale z każdym tygodniem jesteśmy coraz to lepsi.

Czytaj także: Inne teksty autorstwa Przemysława Półgęska

ZOBACZ WIDEO Problem z Hancockiem? Nie pasuje do koncepcji i filozofii SpartyKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Polonia jest w stanie wygrać każdy bieg juniorski w tym roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL