WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Stanisław Burza na prowadzeniu

Siedmiu wspaniałych: Awaryjny Burza okazał się wzmocnieniem. Przełamanie Woelberta

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Stanisław Burza w ostatniej chwili wskoczył do składu Speedway Wandy Kraków i mimo że nie był specjalnie przygotowany do jazdy w tym sezonie, pokazał się w Krośnie z korzystnej strony.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

1.Kevin Woelbert (OK Bedmet Kolejarz Opole). Zrehabilitował się za fatalny występ tydzień wcześniej (4+1 z PSŻ-em) i pojechał jak na lidera przystało. W Bydgoszczy był kapitalnie dysponowany i zdobył aż 17 punktów, choć nie uchroniło to Kolejarza przed porażką z Polonią (43:37). Jedynym zawodnikiem, który był w stanie pokonać Niemca, był Josh Grajczonek.

2. Tero Aarnio (Speedway Wanda Kraków). Wspaniale przywitał się z ligą polską. Fin w Krośnie bardzo dobrze startował i mądrze bronił się przed atakami rywali. Dwa wyścigi z jego udziałem kończyły się podwójnymi zwycięstwami Wandy. W dodatku jako jedyny zdołał pokonać Andrieja Karpowa. Zostawił po sobie bardzo korzystne wrażenie. Co prawda w tej kolejce więcej punktów zdobyli Tomas Jonasson czy wspomniany Karpow, ale naszym zdaniem występ Aarnio bardziej zasługuje na wyróżnienie.

3. Josh Grajczonek (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz). To nie była kolejka polskich żużlowców. Prezentowali się dość przeciętnie, a najlepsze wrażenie zostawił po sobie korzystający z polskiej licencji Grajczonek. Wychowany w Australii zawodnik był najjaśniejszym punktem ZOOleszcz Polonii (11+1) w wygranym meczu z OK Bedmet Kolejarzem Opole.

ZOBACZ WIDEO Ciężka praca u Pawlickiego? "Dużo wymagam od siebie i od swoich mechaników"

4. Jaimon Lidsey (Stainer Unia Kolejarz Rawicz). Po kontuzji obojczyka nie widać już śladu. W Pile młody Australijczyk był świetnie dysponowany. Na sześć wyścigów nie wyszedł mu tylko jeden. W dodatku jako jedyny zdołał pokonać lidera gospodarzy - Tomasa Jonassona. Jeśli dalej będzie się tak rozwijał, to kto wie czy niedługo nie zacznie mocniej pukać do składu Fogo Unii Leszno.

5. Stanisław Burza (Speedway Wanda Kraków). Awaryjnie wskoczył do składu i okazało się, że ta decyzja była wzmocnieniem. Jeżdżący trener Wandy zaprezentował się w Krośnie z naprawdę dobrej strony. Wydaje się, że Michael Haertel, który nie dysponował odpowiednią licencją, na trudnym torze mógłby sobie nie poradzić tak dobrze. Wynik Burzy jest tym bardziej warty docenienia, że nie trenował w tym roku. Według założeń, w składzie mieli znajdować się inni zawodnicy.

6. Mateusz Świdnicki (Wilki Krosno). Trzy wyścigi i z bonusami aż 7 punktów. W dodatku na rozkładzie m.in. Sebastian Niedźwiedź, który kilka dni temu awansował do finału Złotego Kasku. Młody zawodnik Włókniarza Częstochowa, który w 2. lidze startuje na zasadzie "gościa", pokazał się w Krośnie z bardzo dobrej strony.

7. Marcel Studziński (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz). Co prawda zdobył 4 punkty i to tylko na młodzieżowcach, ale doceniamy jego wynik, bo osiągnął go w najbardziej wyrównanym spotkaniu tej kolejki.

* Siedmiu wspaniałych to wybór najlepszych żużlowców danej kolejki 2. Ligi Żużlowej. Siódemka jest wybierana zgodnie z regulaminem zawodów ligowych.

Czy 10 punktów i 2 bonusy zdobyte przez Tero Aarnio w Krośnie to zaskoczenie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

    Pokaż więcej komentarzy (4)
    PRZEJDŹ NA WP.PL