Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Lambert i Dawid LampartWP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Robert Lambert i Dawid Lampart

PGE Ekstraliga. Niespodzianki nie umknęły naszej uwadze, ale w czołówce są też gwiazdy (ranking)

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Przedstawiamy pierwszy w tym roku ranking not pomeczowych w PGE Ekstralidze. Brakuje w nim samodzielnego lidera, ale nie brakuje za to niespodzianek. Bardzo wysokie oceny otrzymali Dawid Lampart, Anders Thomsen i Paweł Miesiąc.

LIDER. Portal przyjął zasadę, że maksymalne oceny przyznaje tylko w sytuacji, w której zawodnik kończy spotkanie niepokonany (także z bonusami). W pierwszej rundzie nikt nie osiągnął takiego wyniku, ale i tak sześciu żużlowców zanotowało występy, za które redaktorzy decydowali się przyznać piątki z plusem. Największymi niespodziankami w tym gronie są z pewnością Dawid Lampart i Anders Thomsen, którzy okazali się liderami swoich drużyn.

Zobacz także: Per Jonsson ocenia PGE Ekstraligę

ZASKOCZENIE. Można byłoby tutaj ponownie przywołać nazwiska starszego z braci Lampartów i Thomsena, który przecież w pierwszej kolejce debiutował w PGE Ekstralidze. Z pewnością furorę zrobił na "dzień dobry" Paweł Miesiąc, który swoją jazdą rozpalił nadkomplet widzów w Lublinie. Trzeba przyznać, że inauguracja sypnęła kilkoma sensacjami i te nie umknęły uwadze redaktorom, którzy ochoczo przyznawali wysokie noty.

ZAWÓD. Od początku okres sparingowego problemy miał Jakub Jamróg i to potwierdziło się w pierwszym spotkaniu nowego sezonu ligowego. Nowy jeździec Betard Sparty Wrocław zaledwie raz pojawił się na torze w Lesznie, kończąc bieg na czwartej pozycji. In minus zaprezentował się też Przemysław Pawlicki, który zdobył tylko 5 punktów w sześciu startach w Lublinie. Obydwóch polskich seniorów oceniliśmy na jedynki.

WARTY UWAGI. Thomsenowi i Miesiącowi WP SportoweFakty poświęciły w ostatnich godzinach sporo uwagi, wszak ich rezultaty wzbudziły spore zainteresowanie, wywołując lawinę pozytywnych komentarzy. Warto jednak odnotować obiecujące występy młodzieżowców. Szczególnie dobra ich postawa miała miejsce w Lublinie podczas starcia Speed Car Motoru z MRGARDEN GKM-em Grudziądz (49:41), gdzie błysnęli Wiktor Lampart, Wiktor Trofimow jr i Marcin Turowski.

NAJLEPSI W LIDZE (w tym sami SENIORZY)

L.p.ZawodnikKlubMeczeŚrednia not
1-6.Dawid LampartLublin15,50
1-6.Leon MadsenCzęstochowa15,50
1-6.Nicki PedersenZielona Góra15,50
1-6.Emil SajfutdinowLeszno15,50
1-6.Anders ThomsenGorzów15,50
1-6.Tai WoffindenWrocław15,50
7-11.Patryk DudekZielona Góra15,00
7-11.Niels Kristian IversenToruń15,00
7-11.Paweł MiesiącLublin15,00
7-11.Piotr PawlickiLeszno15,00
7-11.Martin VaculikZielona Góra15,00


JUNIORZY

L.p.ZawodnikKlubMeczeŚrednia not
1-2.Dominik KuberaLeszno14,00
1-2.Bartosz SmektałaLeszno14,00
3-4.Wiktor LampartLublin13,50
3-4.Wiktor Trofimow jrLublin13,50
5-10.Michał GruchalskiCzęstochowa13,00
5-10.Rafał KarczmarzGorzów13,00
5-10.Igor Kopeć-SobczyńskiToruń13,00
5-10.Jakub MiśkowiakCzęstochowa13,00
5-10.Mateusz TonderZielona Góra13,00
5-10.Marcin TurowskiGrudziądz13,00


SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

ZOBACZ WIDEO Problem z Hancockiem? Nie pasuje do koncepcji i filozofii SpartyPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy podoba Ci się pomysł przyznawania not pomeczowych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • Poznaniak z Gorzowa Zgłoś
  Zestawianie Jamroga z Pawlicki jest niesprawiedliwe. Owszem, zapewne Jamróg gdyby pojechał kolejne biegi, również wypadłby słabo, ale to możemy jedynie przypuszczać. Natomiast Pawlicki
  Czytaj całość
  zawiódł GKM na całego. Ponadto brak Zmarzlika w tym zestawieniu jest jednak trochę dziwny. Jako jedyny pokonał Madsena w Czewie. Z drugiej strony pokazuje to jaką pozycję w polskiej lidze ma Bartek. Jeśli nie robi 13-14 pkt w 5 biegach, nie łapie się na pozytywną ocenę. To jest skala jego potęgi.
  • Zimny81 Zgłoś
   Dawid to powinien sobie obrazek tej tabeli wydrukować, oprawić i powiesić nad kominkiem :D Bo to chyba ostatnia okazji :D
   • Tommy DeVito Zgłoś
    Nie ma co się podniecać, po trzech kolejkach ta tabela będzie wyglądała zupełnie inaczej.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL