Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Artur MroczkaWP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Artur Mroczka

Artur Mroczka przejdzie operację. Z Ostrovią zastąpi go junior

Dawid Borek
Dawid Borek
Artur Mroczka w środę przejdzie operację, po której przez miesiąc odpocznie od żużla. Unia Tarnów szuka zastępcy, jednak pewne jest, że w sobotnim meczu w miejsce kontuzjowanego zawodnika pojawi się Przemysław Konieczny.

Fatalnie dla Artura Mroczki zakończył się niedzielny mecz Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Unia Tarnów (40:50, relacja TUTAJ). W 12. wyścigu senior Jaskółek nie zdołał uniknąć starającego się opanować swój motocykl Mateusza Cierniaka, po czym obaj żużlowcy gości wylądowali na torze. Mroczka w wyniku tej kraksy doznał złamania kości łódeczkowatej (czytaj więcej TUTAJ).

Po serii badań podjęto decyzję, że Mroczka musi przejść operację. Ta zostanie przeprowadzona w środę, w klinice w Krakowie. "Już w czwartek Artur zostanie wypisany do domu i rozpocznie rehabilitację. Przerwa w startach ma potrwać około miesiąc czasu" - poinformowali tarnowianie za pośrednictwem strony internetowej.

Zarząd Unii szuka już zastępstwa za Mroczkę (na tę chwilę w kadrze nie ma ani jednego rezerwowego seniora). Łukasz Sady rozmawia z czterema zawodnikami, jednak pewne jest, że do soboty żadnej nowej twarzy w ekipie Jaskółek nie ujrzymy. W spotkaniu przeciwko Arged Malesa TŻ Ostrovia Mroczkę zastąpi junior Przemysław Konieczny.

- Mam ogromną nadzieję, że dzięki pomocy specjalistów Artur szybko wróci do pełni sił. Dwa rozegrane dotąd mecze pokazały, że drużyna jest dobrze przygotowana do sezonu, a zawodnicy będą walczyć w każdym meczu, bo naszym celem jest jak najwyższe miejsce w ligowej tabeli - mówi Łukasz Sady.

Początek sobotniego meczu Unia Tarnów - Arged Malesa TŻ Ostrovia o godzinie 20:15.

ZOBACZ WIDEO W Toruniu jest duże ciśnienie na wynik. Od lat zespół nie zaskoczył in plus

Czy Unia, nawet bez Mroczki, pokona w sobotę Ostrovię?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

PRZEJDŹ NA WP.PL