Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Eduard Krcmar przed Kevinem WoelbertemWP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Na zdjęciu: Eduard Krcmar przed Kevinem Woelbertem

PSŻ Poznań inauguruje sezon na własnym stadionie. Będą atrakcje dla kibiców

Artur Babicz
Artur Babicz
Skorpiony przygotowały szereg atrakcji dla najmłodszych przed inauguracją sezonu żużlowego w Poznaniu. Dodatkowo klub z myślą o swoich kibicach m.in. ustalił stałą godzinę meczów w sezonie 2019 oraz przygotował możliwość tańszego kupna biletów.

W niedzielę, o godzinie 15:45, na poznański Golęcin po raz pierwszy w tym roku zawita 2. Liga Żużlowa. Gospodarze na własnym stadionie podejmą ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz, która w tym sezonie jeszcze nie zaznała goryczy porażki. Biorąc pod uwagę ambicję Power Duck Ivestonu PSŻ-tu Poznań można spodziewać się bardzo dobrego spotkania. Jednak kibice wybierający się na stadion przy ul. Warmińskiej mogą spodziewać się, że oprócz sportowych emocji czeka na nich sporo dodatkowych atrakcji.

Inauguracja żużlowego sezonu w stolicy Wielkopolski będzie szczególnie atrakcyjna dla najmłodszych, na których czeka specjalna Strefa Dziecka. Na nowy sezon przygotowano nowy dmuchaniec dla dzieci. Na meczu zadebiutują również dwie nowe maskotki - Kaczor Power Duck oraz Kubuś. Dołączą one do klubowego Golajka i będą zabawiać młodych kibiców w Strefie Dziecka oraz na koronie stadionu. Ponadto, dzieci mogą liczyć na specjalne zajęcie z animatorami przygotowane przez specjalistów z Akademii Reissa.

Zobacz także:W Poznaniu zorganizują turniej z okazji 100-lecia Powstania Wielkopolskiego

Prezes Power Duck Iveston PSŻ Poznań podkreśla, że ich działania to kontynuacja obranej przez klub strategii. - Staramy się zaszczepić w dzieciach miłość do żużla i wierzymy, że uda nam się tego dokonać. Oprócz przygotowanych atrakcji dzieci i młodzież do 15 roku życia będą mogły wejść na stadion za symboliczną złotówkę. Taka preferencyjna cena będzie obowiązywała przez cały sezon - mówi Arkadiusz Ładziński.

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla Bus Krzysztofa Buczkowskiego

Na stadionie odbędzie się również finał klubowej akcji z kolorowankami, które rozdawano w lokalnych przedszkolach. Wszystkie dzieci, które przyniosą pokolorowane materiały, dostaną upominki od klubowej maskotki - Golajka.

Mecz dopasowany dla najmłodszych

Oprócz specjalnych atrakcji i animacji, klub w obecnym sezonie będzie rozgrywał mecze w godzinach dopasowanych dla swoich kibiców. - W tym roku wszystkie spotkania będziemy chcieli rozgrywać o godzinie zbliżonej do niedzielnej potyczki z Polonią Bydgoszcz. Naszym celem jest zakończenie spotkań przed godziną 18:00, tak aby rodzice wraz ze swoimi pociechami mogli szybko wrócić do domu i przygotować je do następnego dnia w przedszkolu lub szkole - mówi Prezes Power Duck Ivestonu PSŻ Poznań.

Z myślą o najmłodszych przygotowana będzie również strefa gastronomiczna. Oprócz standardowych stadionowych posiłków i napojów do kupienia będą również produkty dla dzieci, m.in. soki, soki przecierane czy musy owocowe. Podczas niedzielnego spotkania zainauguruje również nowa wersja wody Skorpion, która wystąpi w dwóch odsłonach. Warto jednak pamiętać, że wszystkie rzeczy na stadionie będą sprzedawane podobnie jak w zeszłym sezonie - na podstawie specjalnych żetonów, które będzie można wcześniej kupić (za gotówkę lub za pomocą karty płatniczej).

Korzystniej wcześniej pomyśleć o meczu

- Apeluję do kibiców, aby kupowali bilety przez internet, ponieważ przyniesie im to dodatkowe korzyści. Wejściówki nabyte za pośrednictwem naszej strony internetowej przede wszystkim są tańsze niż te kupione w "okienku", a dodatkowo ominie się duże kolejki do kas w dniu meczu - mówi Arkadiusz Ładziński.

Zobacz także:Bracia Curzytkowie ze wsparciem klubu

Ceny biletów zakupionych przez internet kształtują się następująco: dla dziecka do 15 roku życia - 1 zł, ulgowy - 18 zł oraz normalny - 25 zł. Natomiast bilety zakupione w kasie przed meczem będą kosztować: dla dziecka do 15 roku życia - 3 zł, ulgowy - 20 zł oraz normalny - 28 zł.

Czy podoba Ci się pomysł organizowania Strefy Dziecka na meczach żużlowych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • Goldi Zgłoś
  ZEby tylko cos sie na torze dzialo bo tam to roznie
  • Poznaniak z Gorzowa Zgłoś
   W Poznaniu mamy prężne działania promocyjne. Oby zawodnicy dorównali poziomem sportowym. Maskotek dla dzieci już mamy więcej niż Stal, która ma dwie ;)
   • P0ZNANIAK Zgłoś
    Pod względem ilości maskotek to jesteśmy chyba fenomenem w świecie żużla ;). Panie prezesie, ja też wierzę, że uda się w dzieciach zaszczepić miłość do żużla, ale sądzę, że
    Czytaj całość
    na te "owoce" trzeba będzie ładnych parę lat poczekać. Bardzo się cieszę, że strefa gastronomiczna zostanie także przygotowana dla najmłodszych. Natomiast co do stałej godziny meczów to biorąc pod uwagę rodziny z małymi dziećmi to uważam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie. Co prawda trochę gorzej będzie to wyglądało, gdy będą upały bo im wcześniejsze popołudnie tym większa gorączka, no, ale i z tym sobie jakoś poradzimy. Wszak po drugiej stronie stadionu zawsze możemy liczyć na najwięcej cienia i to stamtąd oglądać speedway ;).
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    PRZEJDŹ NA WP.PL