Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Dimitri Berge

Młodzi Szwedzi i Duńczycy przyjadą na zgrupowanie do Bydgoszczy

Dawid Borek
Dawid Borek
Nie samą ligą żyje bydgoski żużel. W drugiej części bieżącego tygodnia stadion Polonii stanie się bazą treningową narodowych reprezentacji Szwecji i Danii w klasie 250cc. Wśród opiekunów młodzieżowych reprezentacji jest m.in. Erik Gundersen.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Przed rozpoczęciem obecnego sezonu do bydgoskiej ZOOleszcz Polonii zgłosili się przedstawiciele szwedzkiej federacji motocyklowej SVEMO z pytaniem o możliwość wynajęcia obiektu na potrzeby kilkudniowego zgrupowania narodowych reprezentacji Szwecji i Danii w klasie 250cc. Kierownictwo klubu chętnie przystało na taka propozycję, dzięki czemu już za kilka dni park maszyn oraz tor na stadionie Polonii Bydgoszcz im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zaroi się od nadziei szwedzkiego i duńskiego żużla.

Młodzi następcy Hansa Nielsena czy Tony'ego Rickardssona rozpoczną zajęcia na obiekcie Polonii w najbliższy czwartek. Przez dwa dni będą trenowali po dwa razy dziennie, a na koniec zgrupowania, w sobotę, reprezentacje rozegrają między sobą treningowy test-mecz.

Zobacz także: Polonia B. - Kolejarz O.: Koncert Woelberta przy Sportowej, ale to bydgoszczanie wygrali i są liderem (relacja)

Wśród opiekunów młodzieżowych drużyn znajduje się m. in. trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata, siedmiokrotny Drużynowy Mistrz Świata, pięciokrotny Mistrz Świata Par i dwukrotny Indywidualny Mistrz Świata na długim torze - Erik Gundersen.

Plan zgrupowania:
- czwartek (11.04.) - treningi w godzinach 10:00 - 12:00 oraz 14:00 - 16:00
- piątek (12.04.) - treningi w godzinach 10:00 - 12:00 oraz 14:00 - 16:00
- sobota (13.04.) - treningowy test mecz Szwecja : Dania (13:00)

Zobacz także: ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz - OK Bedmet Kolejarz Opole 47:43 (galeria)

Kibice chcący obejrzeć zgrupowanie młodych Skandynawów będą mogli wejść na stadion bezpłatnie.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Czy Grosicki to zawodnik na Premier League? "Liga musi go zweryfikować"

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL