Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Nicki Pedersen w meczu Polska - Reszta Świata

Zoltan Adorjan odkrył karty. Gwiazdy w zespole Reszty Świata

Mateusz Domański
Mateusz Domański
22 kwietnia na torze w Rzeszowie odbędzie się kolejny pojedynek reprezentacji Polski z Resztą Świata. Rywali Biało-Czerwonych poprowadzi Zoltan Adorjan. W piątek poznaliśmy jego wybrańców.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Skład Reszty Świata stworzą Antonio Lindbaeck, Emil Sajfutdinow, Martin Vaculik, Gleb Czugunow, Nicki Pedersen oraz Niels Kristian Iversen. W sumie zawodnicy ci mają w dorobku szesnaście złotych medali mistrzostw świata. To doskonale obrazuje, jak doświadczony i utalentowany zespół skomponował Zoltan Adorjan, menedżer Reszty Świata.

Czytaj także: Znamy pierwszych uczestników turnieju z okazji 100-lecia Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu

Najbardziej utytułowanym zawodnikiem w drużynie, która stawi czoła Polakom, jest oczywiście Nicki Pedersen. Duńczyk siedmiokrotnie zostawał mistrzem świata. Trzykrotnie sięgnął po to miano indywidualnie, a cztery razy - drużynowo. Ma na swoim koncie także Indywidualne Mistrzostwo Europy.

Pozostali żużlowcy wybrani przez Adorjana także odnotowali sporo sukcesów. Najmniej doświadczonym w tej talii jest Gleb Czugunow. Rosjanin zdążył jednak udowodnić, że ma papiery na przedostanie się do światowego topu. Charakteryzuje się niemałą walecznością.

Pojedynek Polaków z Resztą Świata zapowiada się arcyciekawie. Zaplanowano go na 22 kwietnia. Początek zawodów w Rzeszowie o godzinie 14:30.

Czytaj także: Znamy pierwszych uczestników turnieju z okazji 100-lecia Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu

ZOBACZ WIDEO Czy polscy żużlowcy są traktowani po macoszemu?

Czy uważasz, że Zoltan Adorjan skomponował silny skład?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL