Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ilja Bondarenko / Na zdjęciu: Ilja Bondarenko

Rosjanie ponownie zorganizują rozgrywki I ligi. Osiem drużyn zgłoszonych do udziału

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Po raz kolejny w Rosji przeprowadzone zostaną mistrzostwa I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Do 1 maja trwają zgłoszenia do rywalizacji. Na tę chwilę chęć udziału wyraziło osiem zespołów.

W Rosji trwają starania, aby na stałe wprowadzić do kalendarza rozgrywki I ligi. W sezonach 2017-2018 przeprowadzono już takie zmagania, choć należy podkreślić, że były one mocno okrojone.

Wiele wskazuje na to, że podobnie będzie również w 2019 roku. Obecnie swój udział potwierdziło osiem drużyn. Liczba uczestników może się jeszcze zmienić, bowiem zapisy trwają do 1 maja. Dziesięć dni później lista startowa zostanie zatwierdzona.

- Schemat rozgrywek na ten moment wygląda następująco: najpierw odbędzie się półfinał z udziałem sześciu zespołów. Później przeprowadzony zostanie turniej finałowy - wyjaśnił szef Komisji Torowej MFRAndriej Sawin w rozmowie z portalem speedway-press.ru.

ZOBACZ WIDEO Paweł Miesiąc show! Zobacz skrót meczu Speed Car Motor Lublin - MRGARDEN GKM Grudziądz

Czytaj także: Udany jubileusz Madsa Korneliussena. Wygrana Region Varde, Hans Andersen wraca do formy

Rozgrywki I ligi mają się odbyć w dniach 1-6 sierpnia w Saławacie. Dokładne daty opublikowane zostaną w najbliższym czasie.

Jeżeli do udziału zgłosi się jeszcze jedna drużyna, wystąpi w półfinale, z którego do finału awansują cztery najlepsze zespoły. Gdyby w lidze chciały pojechać jeszcze dwie drużyny, wówczas Start Krasnokamsk zostanie automatycznie przesunięty do finału.

Czytaj także: Kibice przecierali oczy ze zdumienia. Plecy juniora oglądał sam Lindgren

Przed rokiem po zwycięstwo w I lidze sięgnęło GBU STSZ Togliatti, w barwach którego wystąpili Denis Belijew, Wiaczesław Upołownikow oraz Ilja Bondarenko. Podium uzupełniły Newa-Spidwiej Sankt Petersburg oraz Sybir Nowosybirsk.

Wstępny układ rozgrywek I ligi (zatwierdzony przez MFR):

Półfinał: Start Krasnokamsk, Irtysz Omsk, Zwezda Lubiercy, STS im. Czybrowa Łuchowicy, Moskwa Łuchowicy, Spidwiej Sterlitamak

Finał: MAU SSZ Spidwiej Saławat, Sybir Nowosybirsk

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy rozgrywki rosyjskiej I ligi powinny być bardziej rozbudowane?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL