Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maciej JanowskiWP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Maciej Janowski

PGE Ekstraliga. Twardy orzech do zgryzienia dla sędziego Meyzego. Fotokomórki potrzebne od zaraz

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
W meczu Betard Sparty Wrocław ze Stelmet Falubazem Zielona Góra (49:41) sędzia Krzysztof Meyze miał twardy orzech do zgryzienia. Michael Jepsen Jensen i Maciej Janowski wjechali na metę niemalże równo i arbiter długo zastanawiał się, kto był drugi.

Hit kolejki nie zawiódł. Choć mecz wrocławian z zielonogórzanami zaczął się od mocnego uderzenia gospodarzy, to jednak goście nie oddali pola bez walki. Drużyny szły cios za cios, jak w dobrym pięściarskim pojedynku. Najlepiej obrazuje to bieg 11., po którym mieliśmy kilka minut przerwy. Wszystko dlatego, że... trudno było rozstrzygnąć kolejność na mecie.

Para Stelmet Falubazu, którą w tej odsłonie reprezentowali Martin Vaculik i Michael Jepsen Jensen, najlepiej wyjechała ze startu i starała się kontrolować przebieg wyścigu. Za wygraną nie dawał jednak Maciej Janowski. Dwoił się i troił, aby choćby przedzielić duet rywali. Wszakże w tak zaciętym starciu każdy punkt może być na wagę zwycięstwa. Wrocławianin był bardzo bliski zrealizowania celu.

Zobacz również: Kuriozalny defekt Jasona Doyle'a. Potężny błąd mechaników!

Gdy już wydawało się, że możemy wypełniać programy i wpisać pięć punktów na korzyść przyjezdnych, Janowski wcisnął się tuż obok Jepsena Jensena. Obaj niemalże równo wjechali na metę i pierwsze wrażenie było takie, że zawodnik gospodarzy dopiął swego. Spory ból głowy miał Krzysztof Meyze, arbiter spotkania, który musiał posiłkować się telewizyjnymi powtórkami przy podejmowaniu decyzji. Są one nieodzownym elementem meczów żużlowych, jednak czasami nawet na ich podstawie trudno ferować wyroki. Tak było tym razem. Zanim sędzia rozstrzygnął kto był drugi, minęło dobre kilka minut.

Ostatecznie, słusznie zresztą, Krzysztof Meyze przyznał dwa "oczka" Jepsenowi Jensenowi, co oczywiście nie spodobało się lokalnej, wrocławskiej publiczności. W dobie rozwijającej się technologii wydaje się jednak, że sytuacji, które trzeba rozstrzygać "na oko", można uniknąć. Najprostsze nasuwające się rozwiązanie to obowiązkowe fotokomórki, których dokładność jest nie do podważenia.

Czytaj także: Get Well - Fogo Unia: show Doyle'a i Kołodzieja. Brutalny pokaz siły leszczynian

ZOBACZ WIDEO Czy polscy żużlowcy są traktowani po macoszemu?Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy twoim zdaniem fotokomórki powinny być obowiązkowe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (14):

 • Gekon Zgłoś
  Jeszcze jeden pomysł przyszedł mi do głowy. Można byłoby sygnałem "radiowym" połączyć mechanizm zamka maszyny startowej ze sprzęgłem motoru. Od razu byłaby jasność kto pierwszy a
  Czytaj całość
  raczej szybciej puścił sprzęgło. Choć z drugiej strony już widzę działaczy lobbujących za takim rozwiązaniem hehe. Ciężko o dobrej jakości powtórkę w tej najlepszej lidze to chyba marzę o niebieskich migdałach. Żużel i nowoczesna technologia? Raczej żużel i "każdy #uj na swój strój" bo taki jasny jest regulamin.
  • Wilk RKR Zgłoś
   Zmienić regulamin. Przyznawać punkty kiedy zawodnik przekroczy linię mety całym motocyklem jako pierwszy i problem z glowy.
   • tejot_tejot Zgłoś
    Oczywiście fotokomórka byłaby najlepszym rozwiązaniem i to nie tylko w przypadku rozstrzygania kolejności na mecie, ale również (co pokazał mecz Stali Gorzów z Motorem Lublin)
    Czytaj całość
    dotknięcia taśmy.Co do kolejności na mecie, to do czasu wprowadzenia fotofiniszu może jednak powrócić do dawnej zasady podziału punktów??
    Wszystkie komentarze (14)

    Komentarze (14)

     Wszystkie komentarze (14)
     PRZEJDŹ NA WP.PL