Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid LampartWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Dawid Lampart

PGE Ekstraliga. Motor jeszcze pokaże zęby. Lampart: Nikomu nie zamierzamy odpuszczać

Dawid Borek
Dawid Borek
- Nikomu nie zamierzamy odpuszczać - zapewnia Dawid Lampart, który ze Speed Car Motorem Lublin mocno postraszył na wyjeździe wicemistrzów Polski, truly.work Stal Gorzów (41:49).

Trzeba przyznać, że Speed Car Motor Lublin na początku sezonu bardzo pozytywnie zaskakuje. Beniaminek PGE Ekstraligi po pokonaniu u siebie MRGARDEN GKM-u Grudziądz (49:41, relacja TUTAJ) sprawił mnóstwo problemów truly.work Stali Gorzów. I choć przegrał na wyjeździe 41:49 (relacja TUTAJ), ze stadionu im. Edwarda Jancarza mógł wyjeżdżać z podniesioną głową.

- Jesteśmy zgraną, mocną drużyną, nikomu nie zamierzamy odpuszczać - podkreśla Dawid Lampart w rozmowie z "Lubuski Sport TVP3". - Oczywiście, że jest niedosyt, bo nie wygraliśmy tego spotkania, ale też nie możemy chować głowy w piasek i mieć do siebie pretensji. Taki jest sport. Zrobiliśmy wiele punktów na terenie wicemistrza Polski. Jest w porządku - zaznacza starszy z braci Lampartów.

Dawid Lampart był bohaterem szeroko omawianej sytuacji z 14. wyścigu, gdy dotknął taśmy niemal równocześnie z Rafałem Karczmarzem. Sędzia Jerzy Najwer z gonitwy wykluczył seniora Speed Car Motoru Lublin. - Wydaje mi się, że Rafał Karczmarz pierwszy dotknął taśmy. To były jednak ułamki sekundy, milimetry. Szkoda, że takich biegów nie można powtarzać w pełnej obsadzie - komentuje Lampart.

Starszy z braci może czuć się poszkodowany. Leszek Demski, szef polskich sędziów, w magazynie PGE Ekstraligi, wytknął błąd arbitra. - Lampart stał dalej od taśmy, ale pierwszy puścił sprzęgło. To zmyliło sędziego. Na zwolnionych obrotach widać jak na dłoni, że kontakt z taśmą pierwszy ma jednak zawodnik w kasku czerwonym - Rafał Karczmarz - tłumaczył Demski (czytaj więcej TUTAJ).

Kolejnym rywalem Speed Car Motoru Lublin będzie forBET Włókniarz Częstochowa. Spotkanie pod Jasną Górą odbędzie się 26 kwietnia.

ZOBACZ WIDEO Norbert Kościuch: Lubię trudne tereny i wyzwania. Bardzo chciałem PGE Ekstraligi

Czy Speed Car Motor w tym sezonie wygra co najmniej jeden mecz na wyjeździe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

 • Wilk Zgłoś
  Moim zdaniem w tym biegu należało wykluczyć obu zawodników. Nie wiem czy regulamin przewiduje taką możliwość, ale w tej sytuacji byłoby to najsprawiedliwsze rozwiązanie, bo
  Czytaj całość
  wykluczając któregokolwiek z nich, drugiemu daje duże fory pomimo, że tak samo wjechał w taśmę jak wykluczony.
  • Anastazy Zgłoś
   Ja żałuję tego biegu kiedy Lampart na koleinie fiknął na drugim łuki jak jechali na 5:1 z Miesiącem przez Bratkiem Zmarzlikiem. Tam dopiero kopary poopadały i palpitacje serc co tu się
   Czytaj całość
   kurła wyprawia. Oczywiście zdaję sobie sprawę ,że raczej by tego nie dowieźli ale to było piękne.
   • gorzownns Zgłoś
    jak wroci zengi z laguta to moga namieszac jeszcze i to bardzo

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL