Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz Smektała przed Dominikiem Kuberą WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Bartosz Smektała przed Dominikiem Kuberą

Młodzieżowcy z Leszna wreszcie mają godnych rywali (ranking juniorów)

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Bartosz Smektała i Dominik Kubera to ogromny kapitał Fogo Unii Leszno. To ten duet odgrywa kluczową rolę w walce o tytuły w PGE Ekstralidze. Młode Byki w obecnym sezonie znów są najlepsze, ale wyrósł im godny i dość nieoczekiwany rywal.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Wychowankowie Romana Jankowskiego tworzą od dwóch sezonów najlepszy duet juniorski w PGE Ekstralidze i wiele wskazuje na to, że w tym roku mogą po raz trzeci dzierżyć to miano. Dość powiedzieć, że Bartosz Smektała i Dominik Kubera już są trzykrotnymi drużynowymi mistrzami Polski i do każdego zdobytego tytułu, z roku na rok, dokładają coraz większe cegiełki.

Zobacz także: Quiz. Sprawdź swoją wiedzę o żużlu!

U progu sezonu statystycznie znów są najlepsi, ale dość niespodziewanie wyrósł im godny rywal. Beniaminek z Lublina mimo szczerych chęci nie mógł zbytnio poszaleć na rynku i poza Grigorijem Łagutą, który wzmocni zespół dopiero w maju, nie przeprowadził spektakularnych wzmocnień seniorskich. Po cichu jednak zadbano o formację młodzieżową i ta teraz dokłada do dorobku zespołu wiele cennych punktów.

Do Wiktora Lamparta dołączył Wiktor Trofimow jr (z... Fogo Unii Leszno), który notuje jak na razie dobre, żeby nie powiedzieć bardzo dobre wyniki. Nawet lepsze od kolegi z pary. Jeden i drugi odegrali dużą rolę w pokonaniu MRGARDEN GKM-u Grudziądz na inaugurację (49:41), musząc z marszu zastąpić kontuzjowanego Andreasa Jonssona. Speed Car Motor ma więc, czym bronić miejsca w elicie.

ZOBACZ WIDEO MRGARDEN GKM jednym z zespołów, który zaliczył falstart

Falstart w Lesznie, ale znacznie lepsza postawa na swoim terenie przeciwko Stelmet Falubazowi Zielona Góra - tak prezentują się dokonania juniorów Betard Sparty Wrocław. Motorem napędowym jest rzecz jasna Maksym Drabik, ale postępy Przemysława Liszki są widoczne gołym okiem. Wychowanek dolnośląskiego klubu wygrywa rywalizację z Patrykiem Wojdyłą.

Osamotniony, choć skuteczny, jest jak na razie Rafał Karczmarz (świetna jazda przeciwko Motorowi), u którego boku nie można odnaleźć się jeszcze 16-letni Mateusz Bartkowiak. Drugą co do wielkości niespodzianką obok lubelskich są jednak młodzieżowcy grudziądzcy. Marcin Turowski błysnął w pierwszej, a Patryk Rolnicki w drugiej rundzie. MRGARDEN GKM być może doczekał się wreszcie zbilansowanej pary, która bardziej wydatnie wspomoże starszych kolegów, niż było to w latach 2015-2018.

Zobacz także: Marcin Turowski poznał w Grudziądzu inne podejście do żużla

Odstają trzy duety. Rozczarowuje częstochowski, który zdołał podwójnie pokonać Karczmarza na swoim torze, ale już w Grudziądzu przez cały mecz zdobył zaledwie dwa punkty, dostając lanie 1:5 od Rolnickiego i Turowskiego. Słabo jadą torunianie, a na szarym końcu plasuje się para zielonogórska, co tylko zwiastuje bardzo trudną walkę Falubazu o złoty medal.

Ranking juniorów PGE Ekstraligi

MiejsceKlubZawodnicyPkt w bieg. jun.Pkt ogółemPokonani seniorzy
1-2.LesznoSmektała, Kubera10237
1-2.LublinTrofimow jr, Lampart8234
3.WrocławDrabik, Liszka6162
4.GorzówKarczmarz, Bartkowiak2156
5.GrudziądzRolnicki, Turowski8122
6.CzęstochowaGruchalski, Miśkowiak680
7.ToruńKopeć-Sobczyński, Bogdanowicz470
8.Zielona GóraTonder, Krakowiak450

Czy spodziewałeś się tak dobrej postawy juniorów Motoru Lublin?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL