Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kacper Gosik (z lewej), Anna Marta Ryfka (w środku) Facebook / speedcarmotorlublin / Na zdjęciu: Kacper Gosik (z lewej), Anna Marta Ryfka (w środku)

PGE Ekstraliga. Wielki gest lubelskiej radnej. Przekazała dietę na silnik juniora Speed Car Motoru

Dawid Borek
Dawid Borek
Anna Marta Ryfka, lubelska radna, zdecydowała się na wielki gest. Wspomogła juniora Speed Car Motoru Lublin Kacpra Gosika swoją dietą, przekazując ją na silnik dla młodzieżowca.

- Kiedy widziałam Kacpra na jednym z pierwszych treningów, a był wtedy z dziadkiem, który powiedział, że chłopak czuje motor, zapragnęłam odwdzięczyć się dziadkowi za jego aktywności dla nas - dzieciaków na Gościnnej, na Skarpie. Wiedziałam, że coś dla Kacpra zrobię. Pojawiła się konieczność zapewnienia mu silnika, więc pomyślałam, że to doskonały moment, aby się zaangażować - tłumaczy WP SportoweFakty Anna Marta Ryfka.

Lubelska radna w przeszłości mieszkała z dziadkiem Kacpra Gosika w jednym bloku. Teraz wspomnienia z dzieciństwa odżyły, czego efektem jest nowa jednostka napędowa dla młodzieżowca Speed Car Motoru Lublin. To dla juniora, który nie może przecież liczyć na szerokie grono sponsorów, niezwykle cenny prezent.

Zobacz także: Marian Maślanka. Lwim pazurem: Mrozek i Skrzydlewski mają wielkie serca. Czas, żeby się pogodzili (felieton)

Jaką kwotę przekazała Anna Marta Ryfka? To tak naprawdę schodzi na dalszy plan. Najważniejszy jest gest oraz wiara, że drogą lubelskiej radnej pójdą jej koleżanki i koledzy po fachu.

- Silnik to poważny wydatek i operowanie kwotami mogłoby niejednego zaskoczyć. Nie każdy jest gotów przekazać jakąkolwiek kwotę na wsparcie dla innych. Ja swoim zachowaniem chciałabym zachęcić innych samorządowców i polityków do rzeczywistego wsparcia, takiego z własnej kieszeni, małego, symbolicznego, a nie tylko z wielkich budżetów miejskich czy ministerialnych - tłumaczy Anna Marta Ryfka.

Zobacz także: PGE Ekstraliga: Robert Lambert: Pokazaliśmy wielu osobom, że byli w błędzie

Kacper Gosik egzamin na żużlową licencję zdał pod koniec lipca ubiegłego roku. W lidze jeszcze nie zadebiutował.

ZOBACZ WIDEO Nie zabrakło dramaturgii. Zobacz skrót meczu truly.work Stal Gorzów - Speed Car Motor Lublin

Czy jesteś pod wrażeniem gestu lubelskiej radnej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL